PILNE: Pracownicy Google Maps nie chcą wracać do pracy! To koniec kultowej aplikacji?!

PILNE: Pracownicy Google Maps nie chcą wracać do pracy! To koniec kultowej aplikacji?!

google maps nawigacja timeline oś czasu

Podaj dalej

Pracownicy Google Maps nie chcą wracać do pracy! Taka sensacyjna informacja obiegła w ostatnim czasie polski internet. Ponad 100 pracowników kultowej aplikacji nie zamierza wracać do biura, ponieważ uważają, że w dzisiejszych czasach nie stać ich na paliwo. Pracownicy postanowili z tego powodu wystosować nawet specjalną petycję, w której domagają się podwyżki swoich zarobków, ponieważ ich zdaniem „zarabiają za mało, by stać ich było na paliwo”.

Pracownicy Google Maps nie chcą chodzić do pracy. Narzekają na zbyt wysokie ceny paliwa

Google Maps

„The New York Times” poinformował w ostatnim czasie, żę pracownicy Google Maps z miejscowości Bothell w stanie Waszyngton nie chcą chodzić do pracy do biura z powodu wysokich cen paliwa. 60 procent całej załogi wystosowało także specjalną petycję o zwiększenie zarobków. Petycja została nawet poparta przez tamtejsze związki zawodowe.

– Paliwo kosztuje obecnie ok. 5 dol. za galon [3,78 l – przyp. red.]. Wielu z nas nie może sobie pozwolić na mieszkanie w pobliżu biura, ze względu na nasze niskie pensje i wysokie koszty mieszkań – napisano w petycji, co cytuje serwis money.pl.

Ceny paliwa w Stanach Zjednoczonych są aktualnie na rekordowo wysokim poziomie

google maps komendy

Przypomnijmy, że w Stanach Zjednoczonych ceny paliwa są aktualnie na rekordowym pułapie. Z informacji przedstawianych przez tamtejszy bank inwestycyjny JP Morgan wynika, że latem galon może kosztować nawet 6 dolarów. Nic dziwnego zatem, że pracownicy postanowili dać upust swojemu niezadowoleniu i zaczęli protestować. A jako że każdy z nich musi przychodzić do biura trzy dni w tygodniu, to wydatki za paliwo faktycznie mogą niedługo przerosnąć poziom ich pensji. Ciekawe, co teraz Google zrobi w odpowiedzi na ich protesty. Tego dowiemy się już niebawem.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News