PILNE: Pracodawcy będą dawać pracownikom bony na paliwo?! To świetne informacje dla Polaków!

PILNE: Pracodawcy będą dawać pracownikom bony na paliwo?! To świetne informacje dla Polaków!

paliwa paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Pracownicy w swoich pracach mogą liczyć na wszelakie benefity, takie jak chociażby karty MultiSport, dofinansowanie do kursów językowych czy też darmowe bilety do kina i teatrów. Mimo tego niektórzy z nich w dalszym ciągu nie są w pełni usatysfakcjonowani tego typu świadczeniami i chcieliby otrzymywać… bony na darmowe paliwo. Czy jest to w ogóle możliwe i skąd ten pomysł się wziął?

Kierowcy będą otrzymywali bony na paliwo zamiast kart Multisport? Jest taki pomysł!

inflacja ceny paliwo
fot. pixabay

Pracownicy od dłuższego czasu starają się docierać do pracy komunikacją miejską lub rowerami, ponieważ ceny paliw są zbyt wysokie i powodują, że dojazdy autem do miejsca pracy są nieopłacalne. Nic dziwnego – firmy tak samo mają tego świadomość i starają się nawet wynajmować busy dla swoich pracowników. Pracownicy chcą jednak, aby była możliwość otrzymywania specjalnych bonów na paliwo w formie bonifikaty za pracę. Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie – Hanna Mojsiuk, cytowana przez Interię, podkreśla, że mimo transportów firmowych, pracownicy chcieliby pójść o krok dalej.

– Firmowy transport funkcjonuje w wielu firmach, które działają pod Szczecinem albo w strefach ekonomicznych w Stargardzie czy Goleniowie. Codzienny dojazd kilkanaście kilometrów to spory koszt, a gdy decydujemy się na oszczędności, to ograniczenie wydatków na paliwo jest czymś oczywistym. Ceny paliw są rekordowe, jeżeli więc pracodawca chce nas wyręczyć w dojeździe do pracy, to nawet, jeżeli kiedyś byliśmy wobec tego sceptyczni, teraz dostajemy sygnały, że pracownicy proszą o dopisanie ich na listy – tłumaczy Hanna Mojsiuk.

Paliwo cały czas drożeje, a pracownicy muszą jakoś dojeżdżać do pracy…

diesel benzyna ceny paliw paliwo
fot. freepik

Jak sami zatem widzicie pracownicy mają w ostatnim czasie spore postulaty. Podkreśla je także ekspert rynku pracy z IDEA HR Group – Anna Sudolska, która mówi, że pracowników, którzy liczą na bony na paliwo jest coraz więcej. Firmy powinny zatem coraz bardziej dostosowywać się do aktualnej sytuacji na rynku i pomyśleć o zmianie swoich benefitów z kart sportowych na paliwo, które jest towarem deficytowym na naszym rynku.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News