PILNE: Polski rząd podniesie ceny paliw! Przecież to jakaś kpina! "To zupełnie niezrozumiałe"

PILNE: Polski rząd podniesie ceny paliw! Przecież to jakaś kpina! "To zupełnie niezrozumiałe"

paliwo masło chleb cukier cena ceny paliw

Podaj dalej

Kierowcy od dłuższego czasu muszą przejmować się wysokimi cenami paliw, jakie czekają na nich przy dystrybutorach na terenie całej Polski. Oliwy do ognia w całej tej sytuacji może dolać polski rząd, który nie wyklucza, iż podniesie ceny paliw, jeśli dotychczasowe stawki spadną. W takim przypadku rząd ma zacząć poważnie rozważać, czy utrzymać niższy podatek VAT – a to doprowadziłoby do kolejnych podwyżek cen benzyny i diesla. Niestety, sytuacja nie wygląda za różowo.

Polski rząd podniesie ceny paliw?! Ekspertka uważa, że jest to realne

Urszula Cieślak podczas swojej poniedziałkowej wizyty na antenie Polsat News podkreśliła, że aktualnie w naszym kraju nie jest łatwo wskazać regiony, w których paliwo jest stosunkowo tanie.

– To wszystko zależy od tego, gdzie jakie mamy nasycenie stacji. Tam, gdzie jest większa konkurencja na rynku lokalnym, mamy do czynienia z dużymi dysproporcjami cenowymi. Najgorsza sytuacja w kolejnych miesiącach może dotyczyć oleju napędowego. Biorąc pod uwagę wzrost cen surowców energetycznych, paliw opałowych, drożeje także olej opałowy – tłumaczy ekspertka z BM Reflex.

Urszula Cieślak w dalszej fazie swojej wypowiedzi została zapytana, czy jej zdaniem ceny paliw wrócą kiedyś do poziomu 5 złotych za litr. Jej zdaniem szanse na to są bardzo marne. – Mamy obecnie obniżony podatek VAT z 23 do 8 proc. Tarcza antyinflacyjna została przedłużona do 31 października, natomiast wydaje mi się, że gdyby z powodów rynkowych hurtowe ceny paliw netto mogłyby wyraźnie spać, rząd będzie poważnie rozważać, czy utrzymać niższy VAT – zakończyła ekspertka.

Sytuacja jest trudna i brak nam widoków na jej poprawę

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik

Jak sami zatem widzicie – sytuacja paliwowa w Polsce w dalszym ciągu jest bardzo trudna. Przyszłość w dalszym ciągu nie rysuje nam się w różowych barwach i musimy się do tego przyzwyczaić…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News