PILNE: Polscy kierowcy mogą liczyć na 700 złotych dodatku! Jakie warunki trzeba spełnić i gdzie złożyć wniosek?

PILNE: Polscy kierowcy mogą liczyć na 700 złotych dodatku! Jakie warunki trzeba spełnić i gdzie złożyć wniosek?

pieniądze paliwo lpg dodatek

Podaj dalej

Dodatkowe pieniądze to temat, który mocno elektryzuje Polaków, niezależnie od pory roku. Kto może liczyć na dodatkową gotówkę w 2023 roku? Na jakie pieniądze możecie się nastawiać? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie oczywiście w naszym artykule.

Polscy kierowcy dostaną 700 złotych dodatku! Jakie warunki trzeba spełnić i gdzie złożyć wniosek?

Obniżenie podatku dochodowego obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Oznacza to, że fiskus musi zwrócić część pobranego podatku od początku roku. Zwrot podatku będzie dotyczyć m.in. emerytów i rencistów, którzy otrzymują świadczenia emerytalne i rentowe powyżej 2500 złotych brutto. Osoby o niższych świadczeniach od początku roku są zwolnione z podatku PIT.

Zwrot podatku dla emerytów ma wynieść nawet 600-700 złotych. Wypłata pieniędzy ma mieć miejsce w 2023 roku. Pieniądze zostaną wypłacone, gdy rozliczymy się z podatków za 2022 rok i nastąpi to w drugiej połowie 2023 roku. Nikt z was nie musi składać wniosków o zwrot pieniędzy – będzie to miało miejsce automatycznie, bez pośredników.

Emeryci i renciści mogą liczyć na dodatkowe pieniądze

dodatek dom paliwa pieniądze
Pixabay

Szybciej emeryci mogą cieszyć się natomiast z waloryzacji emerytur. Rząd zakłada, że wskaźnik waloryzacji w bieżącym roku ma wynieść aż 113,8 procent. Wszystko z powodu szalejącej w naszym kraju inflacji. A to oznacza podwyższenie świadczeń dla Polaków. Póki co wszyscy kierowcy w postaci emerytów i rencistów muszą poczekać na zwrot 700 złotych, które będą mogli przeznaczyć na dodatkowe wydatki w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News