PILNE: Polscy kierowcy dostaną 1300 zł dodatku od rządu! Musicie spełnić tylko jeden warunek

PILNE: Polscy kierowcy dostaną 1300 zł dodatku od rządu! Musicie spełnić tylko jeden warunek

mandat pasy bezpieczeństwa zapięte niezapięte

Podaj dalej

W ostatnim czasie Polacy często są atakowani nowymi dodatkami, które mają pomóc im żyć w tych trudnych czasach, w jakich przyszło nam funkcjonować. Teraz w życie ma wejść kolejny dodatek w wysokości 1300 złotych. Kto może się o niego ubiegać? W jaki sposób to zrobić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie rzecz jasna w naszym artykule, gdzie pojawią się wszelkie informacje w tym temacie.

Polscy kierowcy dostaną dodatek 1300 złotych! Co zrobić, by go otrzymać? Już tłumaczymy!

Doktor Maciej Szlinder, który na co dzień jest prezesem Polskiej Sieci Dochodu Podstawowego podkreśla, że bezwarunkowy dochód podstawowy to będzie świadczenie, które charakteryzuje siedem cech. W rozmowie ze Strefą Biznesu doktor podkreślił, że mowa tutaj o następujących cechach:

  • Jest to świadczenie bezwarunkowe, co oznacza, że powinno przysługiwać bez warunków związanych np. ze składkami, podejmowaną pracą.
  • Jest to świadczenie powszechne, czyli ma przysługiwać wszystkim obywatelom albo mieszkańcom danego terytorium, a nie wybranej grupie.
  • Jest to świadczenie indywidualne, skierowane do jednostek, a nie do rodzin czy gospodarstw domowych i powinno być niezależne o tego, w jaki sposób gospodarstwo domowe jest zbudowane, nie powinno różnić się wysokością.
  • Ma to być świadczenie pieniężne, a nie przekazywane w formie dóbr, usług czy ograniczonych bonów do wykorzystania na konkretne usługi i towary.
  • Powinno to być świadczenie regularne, najczęściej mówi się o wypłacaniu go co miesiąc.
  • Wypłacane przez państwo lub mniejszą jednostkę (np. stan w Stanach Zjednoczonych) lub związek ponadnarodowy (ta cecha nie jest istotna w wypadku pilotażu).
  • Dochód podstawowy powinien być podstawowy, tzn. nie powinien być za niski, a odpowiednio wysoki, aby zapewnić realizację podstawowych potrzeb.

Kiedy świadczenie wejdzie w życie? Czekamy na dokładne informacje

dodatek dom paliwa pieniądze
Pixabay

Póki co nie wiemy jeszcze dokładnie, kiedy świadczenie wejdzie w życie. Prace nad takim programem trwają jednak już na całym świecie od wielu lat. Testy były już robione w Finlandii, Włoszech, Wielkiej Brytanii i Francji, a Polska ma być kolejnym krajem, gdzie będzie można uzyskać to świadczenie. Kierowcy na pewno zacierają już ręce, bowiem za dodatkowe pieniądze będzie można zatankować paliwo, które przecież cały czas idzie do góry. Zawsze to jakiś pozytyw w tych trudnych czasach, w jakich aktualnie żyjemy.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News