PILNE: Policja rozpoczyna nowe kontrole! Zapomnisz o tym? Zapłacisz duży mandat!

PILNE: Policja rozpoczyna nowe kontrole! Zapomnisz o tym? Zapłacisz duży mandat!

mandat-policja-kontrola

Podaj dalej

Funkcjonariusze policji w ostatnim czasie zaczęli przeprowadzać nowe kontrole policyjne, które mają na celu przeciwdziałanie nieodpowiednim zachowaniom ze strony kierowców. Chodzi tutaj o system automatycznej kontroli parkowania, który będzie działał w innowacyjny sposób i karał osoby, które będą parkowały bez ważnego bileciku. Na taki krok zdecydowało się już miasto Szczecin, a kolejne destynacje już niedługo również dołączą do tego programu.

Nowe kontrole w Szczecinie. Możecie zapłacić duży mandat!

prawo jazdy parkowanie więzienie pozbawienie wolności fałszywy dokument
fot. pixabay

W Szczecinie po strefach płatnego parkowania jeździ Volkswagen up!, który skanuje tablice rejestracyjne zaparkowanych samochodów. Odczytane przez niego numery są później przekazywane do bazy, gdzie trwa weryfikacja, czy dany samochód zapłacił za postój. Kontrola wykonywana jest dwukrotnie, w kilkuminutowych odstępach czasu, aby nie doszło w sytuacjach kontroli do żadnych pomyłek, o czym informuje serwis Interia.

System zakupiony przez Szczecin wraz z 36-miesięczną obsługą kosztował aż 733 tysięcy złotych. Ma on jednak ułatwić pracę w strefach parkowania i pomóc w szukaniu osób, które nie płacą za bilety i starają się uchylać od odpowiedzialności. Zgłoszenia będą trafiały do bazy danych w rzeczywistym czasie, a każdy raport będzie zawierał dokładne dane pojazdu i nie tylko.

Kierowcy muszą mieć się na baczności – sprawa jest poważna!

parking diesel parkowanie
Fot. pixabay.com

Nie radzimy wam zatem parkować w Szczecinie bez ważnego biletu – to może skończyć się dla was tragicznie. I nie pomoże nawet fakt, że za wycieraczką nie znajdziecie mandatu. Tutaj po prostu działa to wszystko inaczej i każda osoba, która popełni wykroczenie będzie surowo karana przez elektroniczny system. A przypomnijmy, że za brak opłaconego biletu przysługuje mandat w wysokości 200 złotych, z możliwością jego redukcji do 100 złotych, jeśli kara zostanie opłacona w ciągu 7 dni od otrzymania zawiadomienia o niewłaściwym parkowaniu.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News