PILNE: Policja planuje wzmożone patrole drogowe! Zobaczcie, gdzie będą czyhać na was funkcjonariusze

PILNE: Policja planuje wzmożone patrole drogowe! Zobaczcie, gdzie będą czyhać na was funkcjonariusze

policja mandat mandaty taryfikator wielkopolska

Podaj dalej

Kierowcy, musicie mieć się na baczności. Funkcjonariusze policji planują wzmożoną liczbę patroli na drogach z powodu długiego weekendu. Z tego powodu musicie być jeszcze bardziej ostrożni niż zawsze, jeśli nie chcecie stać się ofiarami nowego taryfikatora mandatów, który potrafi być bolesny dla niejednego kierowcy.

Policja informuje o wzmożonej liczbie kontroli drogowych. Kierowcy, musicie mieć się na baczności!

kontrola mandat kary

Komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji poinformował, że funkcjonariusze policji z powodu święta Trzech Króli mają zamiar częściej pojawiać się przy drogach, aby czuwać nad bezpieczeństwem. Opas jednoznacznie podkreślił, że jego zdaniem nasilenie ruchu w długi weekend zwiększa ryzyko wszelkiego rodzaju kolizji. Stąd też decyzja o zwiększeniu liczby policyjnych patroli na okres najbliższych dni.

W zeszłym roku z powodu święta Trzech Króli doszło na naszych drogach do 159 wypadków drogowych. Policja teraz w tym roku chce zredukować tę liczbę do minimum, a pomóc w tym mają surowe mandaty, które zostały wprowadzone od początku roku. W związku z tym powinniście uważać nie tylko, jeśli chodzi o prędkość, ale także pozostałe składowe, które w łącznym rozrachunku mają wpływ na nasze końcowe bezpieczeństwo na drogach.

„Droga jest dla wszystkich, a bezpieczeństwo to podstawa”. Policja apeluje do kierowców

ubezpiecze oc kontrola

– Pamiętajmy, że droga jest dla wszystkich a gwarancją bezpieczeństwa jest rozsądek i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. To w połączeniu z wzajemną życzliwością, szacunkiem i wyrozumiałością z pewnością wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – tłumaczy policjant Opos, cytowany przez Interię. Miejmy nadzieję, że kierowcy będą uważali, wypadków będzie mniej i żaden z was nie będzie musiał rozpaczać z powodu otrzymania wysokiego mandatu.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News