PILNE: Policja ograniczy liczbę patroli w tym roku! Brakuje im na paliwo!

PILNE: Policja ograniczy liczbę patroli w tym roku! Brakuje im na paliwo!

policja kontrola

Podaj dalej

Czegoś takiego jeszcze nie słyszeliśmy, ale uwierzcie nam, to się dzieje naprawdę! W najbliższym czasie zostanie zminimalizowana liczba patroli przeprowadzanych przez funkcjonariuszy policji z Portugalii. Wszystko z powodu braku zgody Trybunału Obrachunkowego na zawarcie przez tamtejsze MSW umowy z paliwową spółką Galp na tankowanie policyjnych aut na ich stacjach.

Policja ograniczy liczbę patrolów przeprowadzanych na portugalskich ulicach! Wszystko przez brak paliwa!

akcyza paliwo prąd alkohol papierosy
fot. pixabay

Z informacji przedstawionych w portugalskich mediach wynika, że z powodu braku porozumienia policja nie ma gdzie tankować swoich samochodów. Niedobory paliwa dla pojazdów patrolowych będą z kolei skutkowały ograniczoną liczbą kontroli drogowych i patroli przeprowadzanych przez tamtejszych funkcjonariuszy policji. Zdaniem związku zawodowego policjantów może mieć to opłakane skutki w postaci zmniejszenia poziomu bezpieczeństwa obywateli i bezpieczeństwa publicznego na terenie całego kraju.

„Sytuacja jest całkowicie niedopuszczalna (…) dla kraju rozwiniętego, członka Unii Europejskiej, aby tego typu zdarzenie miało miejsce w XXI wieku” – można przeczytać w komunikacie opublikowanym przez portugalskich policjantów. Sprawa jest jednak bardzo dynamiczna i nie można wykluczyć tutaj jakiegoś nagłego zwrotu akcji, jeśli chodzi o porozumienie między policją a stacją.

Czegoś takiego jeszcze nie było. Miejmy nadzieję, że finalnie wszystko zostanie tam załatwione „jak należy”

policja mandat kontrola

Policjanci wezwali też w ostatnim czasie w trybie pilnym władze MSW do pilnego zapewnienia brakującego paliwa dla samochodów policyjnych, które zajmują się patrolami portugalskich ulic. Póki co sprawa jest bardzo dynamiczna i ciężko dokładnie przewidzieć, jak to wszystko może się finalnie potoczyć. Jedno jest pewne – takiego paliwowego zamieszania nie było chyba jak dotąd jeszcze w żadnym kraju.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News