PILNE: Polacy zdecydowanie popierają nowe mandaty! Możemy spodziewać się jeszcze ostrzejszych przepisów?

PILNE: Polacy zdecydowanie popierają nowe mandaty! Możemy spodziewać się jeszcze ostrzejszych przepisów?

mandat parking parkowanie

Podaj dalej

Z sondażu przeprowadzonego przez IBRIS dla „Rzeczpospolitej” jednoznacznie wynika, że większość obywateli naszego kraju popiera nowy system mandatów, który obowiązuje w naszym kraju od 1 stycznia 2022 roku. Polacy są zdania, że nowe przepisy będą w stanie poprawić bezpieczeństwo na drogach i wpłynąć na nasze spokojniejsze życie, bez konieczności obawiania się o zachowanie piratów drogowych.

Polacy popierają wprowadzenie nowych mandatów! Ciekawe co byście powiedzieli, jakby rząd wprowadził jeszcze ostrzejsze przepisy

mandat karny policja

Aż 69,1 proc. osób ankietowanych jest zdania, że nowe, wysokie mandaty dla kierowców zdecydowanie poprawią bezpieczeństwo na naszych drogach oraz sprawią, że kierowcy z obawy o mandat będą jeździli znacznie wolniej. Więcej niż co piąty obywatel naszego kraju ma być zadowolony z wprowadzenia nowych przepisów, a aż 46,5 proc. ankietowanych jest zdania, że mandaty „raczej” będą w stanie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa. Co czwarta osoba uważa, że nowe kary nic nie zmienią w temacie bezpieczeństwa i wszystko będzie „po staremu”.

W „Rzeczpospolitej” możemy też przeczytać, iż nowe mandaty są najbardziej popierane przez seniorów, czyli osoby powyżej 60. roku życia. Najwięcej sceptyków co do nowych przepisów jest w grupie wiekowej od 30 do 39 lat – ponad połowa tych obywateli uważa, że wysokie mandaty nie będą zbyt skuteczne, jeśli chodzi o walkę z piractwem drogowym. A co ciekawe, to właśnie kierowcy z tej grupy wiekowej są najczęściej łapani na przekroczeniu prędkości – ich opinia może być zatem bardzo intrygująca.

Nowe mandaty poprawią bezpieczeństwo na drogach? Na to liczymy, ale wiele w tym temacie zależy od nas samych

mandat-karny-fotoradar-kierowca-bmw

Sondaż dotyczący nowych mandatów został przeprowadzony całkiem niedawno, bowiem w dniach od 7 do 8 stycznia na próbie 1100 osób. Sondaż został przeprowadzony metodą telefoniczną i nie ujawniono, ile osób ankietowanych posiada prawo jazdy. Miejmy jednak nadzieję, że większość Polaków z tego sondażu będzie miała rację i dzięki nowym przepisom poprawi się bezpieczeństwo na drogach i znacznie zmniejszy się liczba śmiertelnych wypadków w naszym kraju. W końcu żaden z nas nie będzie chyba chciał ryzykować przekraczania prędkości, by otrzymać taki drakoński mandat…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News