PILNE: Polacy dostaną zwrot pieniędzy za paliwo od pracodawców?! Ile zaoszczędzimy na benzynie i dieslu?

PILNE: Polacy dostaną zwrot pieniędzy za paliwo od pracodawców?! Ile zaoszczędzimy na benzynie i dieslu?

PILNE: Polacy dostaną zwrot pieniędzy za paliwo od pracodawców?! Ile zaoszczędzimy na benzynie i dieslu?

Podaj dalej

Polscy pracownicy od dłuższego czasu odczuwają mocno w swoich kieszeniach skutki inflacji i liczą na to, że pracownicy zrekompensują im wysokie ceny towarów, najlepiej w formie podwyżki. Wielu Polaków liczy także na dopłaty do paliwa oraz darmowe posiłki w pracy, co jednoznacznie wynika z badania przeprowadzonego przez Personell Service.

Polacy chcą zwrot za paliwo od pracodawców. Czy to możliwe?

Ukryty rabat na paliwo ze stacji Orlenu
fot. freepik.com – vadish

Firmy aktualnie nie są gotowe odpowiedzieć na potrzeby swoich pracowników. Jedynie co trzeci pracodawca myśli o wprowadzeniu nowych benefitów dla swoich pracowników.

– Pandemia i wojna zmieniły podejście do benefitów. Galopująca inflacja sprawia, że pracownicy większy nacisk kładą na pieniądze i dodatki obniżające koszty życia. W pierwszej trójce znajdują się dopłaty do paliwa, bo jego ceny dotkliwie uderzają w domowy budżet. Nadal duży priorytet ma zdrowie i rozbudowany pakiet opieki medycznej, ale to również może wiązać się z oszczędnością. Pracodawcy, choć wiedzą, że benefity finansowe są najbardziej doceniane przez zatrudnionych, szukają alternatyw, takich jak dodatkowe dni wolne, praca zdalna, a nawet 4-dniowy tydzień pracy, który nadal jest w fazie eksperymentu, a mimo to kilka procent firm deklaruje jego wprowadzenie i to w perspektywie najbliższych 6 miesięcy – tłumaczy ekspert ds. rynku pracy – Krzysztof Inglot, cytowany przez Super Express.

Pracownicy aktualnie oczekują najczęściej od pracodawcy benefitów finansowych, w postaci stałej podwyżki wynagrodzenia oraz dopłacie do paliwa. Niestety, większość przedsiębiorców nie może sobie na to pozwolić, choć niektórzy myślą poważnie o tym, by dać swoim pracownikom pewnego rodzaju nowe przywileje.

Pracodawcy docenią swoich pracowników w tych trudnych czasach?

kradzież paliwa paliwo
fot. freepik

– Dotyczy to jednak głównie dużych firm, bo wśród nich 55 proc. deklaruje nowe benefity. W przypadku przedsiębiorców zatrudniających do 10 osób ten odsetek to zaledwie 10 proc. Widzimy zatem, że na pozapłacowe dodatki mogą sobie pozwolić tylko największe podmioty, które też w ten sposób dążą do utrzymania kadry. W małych firmach kluczowa jest walka o przetrwanie i walka z rosnącymi kosztami prowadzenia działalności. Oznacza to, że potrzeby pracowników siłą rzeczy schodzą na nieco dalszy plan, choć w perspektywie wciąż rekordowo niskiego bezrobocia, firmy będą musiały też zadbać o utrzymanie kadry – mówi Krzysztof Inglot.

A wy, oczekujecie od swojego pracodawcy podwyżki oraz benefitów, które miałyby wpływ na jakość waszego życia? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News