PILNE: Polacy dostaną dodatkowe 500 zł w 2023 roku! Gdzie złożyć wniosek o darmowe pieniądze?

PILNE: Polacy dostaną dodatkowe 500 zł w 2023 roku! Gdzie złożyć wniosek o darmowe pieniądze?

PILNE: Polacy dostaną dodatkowe 500 zł w 2023 roku! Gdzie złożyć wniosek o darmowe pieniądze?

Podaj dalej

W bieżącym roku wzrośnie kwota świadczeń przyznawanych Polakom. Mowa tutaj o znaczących podwyżkach, jak i o jednorazowych pieniądzach, które w skali roku będzie można otrzymać. Kto może ubiegać się o dodatkowe pieniądze i jak to zrobić? Odpowiedzi na te i inne pytana poznacie w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie szczegóły w tym temacie.

Dodatkowe 500 złotych w 2023 roku. Jak ubiegać się o darmowe pieniądze? Już tłumaczymy!

zus-nowe-swiadczenie-3010zl
fot. freepik

W 2023 roku osoby, które ukończyły już 65. i 75. rok życia mogą otrzymać wyższe świadczenia emerytalne, jeśli spełnią kilka warunków. W takim przypadku będą mogli oni liczyć na wsparcie finansowe w wysokości nawet 500 złotych, a niektórzy z nich mogą dostać nawet jeszcze więcej pieniędzy. O dodatkowe pieniądze mogą ubiegać się osoby po 75. roku życia, które pobierają zasiłek pielęgnacyjny oraz seniorzy po 65. roku życia z niepełnosprawnością. Całe wsparcie związane jest ściśle z akcją 500 plus dla osób niezdolnych do samodzielnej egzystencji, o czym przypomina „Głos Wielkopolski”.

Emeryci mogą otrzymać o 100 złotych większą emeryturę, jeśli złożą wniosek o ponowne przeliczenie świadczenia. Mają do tego jednak prawo określone osoby, które przede wszystkim:

  • nabyły prawo do emerytury na nowych zasadach (nabyli uprawnienia emerytalne w okresie kwiecień 2022 – marzec 2023);
  • urodzili się po 31 grudnia 1948 roku i urodzonym po wspomnianej dacie, którzy pracowali i odkładali składki po przyznaniu emerytury (i także nabyły uprawnienia emerytalne w okresie kwiecień 2022 – marzec 2023).

Kto może ubiegać się o dodatkowe pieniądze? To bardzo łatwe!

dodatek pieniądze na paliwo gaz prąd 200 zł strażak osp dla strażaka świadczenie
fot. pixabay

Ponadto dodatkowe 200 złotych do emerytury mogą otrzymać seniorzy, którzy pełnili służbę jako strażacy, ratownicy górscy. W takim przypadku należy złożyć wniosek u powiatowego lub miejskiego komendanta. Jeśli wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, to wówczas dodatkowe pieniądze będą seniorom dożywotnio wypłacane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News