PILNE: Paliwo w Polsce będzie sprzedawane na kartki? Jeśli tak dalej to wszystko pójdzie, wszystko jest możliwe!

PILNE: Paliwo w Polsce będzie sprzedawane na kartki? Jeśli tak dalej to wszystko pójdzie, wszystko jest możliwe!

diesel paliwo cena

Podaj dalej

Podmioty operujące na rynku paliw alarmują! Niedobór oleju napędowego, jaki obserwujemy na światowych rynkach może sprawić, że konieczne będzie wprowadzenie reglamentacji dostępu do tego rodzaju paliwa. W szczególnie trudnej sytuacji są zwłaszcza mieszkańcy Europy. Jak wygląda bieżąca sytuacja i jakie konsekwencje nam grożą?

PILNE: Sytuacja paliwowa jest coraz trudniejsza. Wkrótce paliwo będzie sprzedawane na kartki?!

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Na rynkach europejskich mamy coraz mniej dostępu do oleju napędowego. Brytyjski dziennik Financial Times słusznie zauważył, że może to skłonić kraje do wprowadzenia limitów sprzedaży diesla na stacjach. W efekcie sankcji nałożonych na Rosję z powodu inwazji tego kraju na Ukrainę, na całym rynku może zabraknąć nawet około 3 mln baryłek ropy dziennie. A to są już naprawdę duże i poważne liczby.

Eksperci w rozmowie z brytyjskim dziennikiem podkreślają, że kraje znajdujące się na Bliskim Wschodzie mogą zdecydować się na zwiększenie produkcji diesla kosztem produkcji benzyny. Kłopoty z podażą na rynku są jednak bardzo duże – konieczne mogą okazać się limity na sprzedaż paliw w Europie. Czy to oznacza, że wrócimy do komuny i kupowania np. paliwa za kartki? Może to za mocne słowa, ale sytuacja naprawdę jest bardzo dynamiczna!

Musimy sobie jakoś radzić w tej trudnej sytuacji. Trzeba poczekać na wyjście z kryzysu…

paliwo-tanieje-ale-jest-nowy-problem
fot. freepik

Międzynarodowa Agencja Energetyczna uważa, że sposobem na zmniejszenie europejskiego zapotrzebowania na ropę z Rosji jest zmniejszenie jej wykorzystywania. W związku z tym ograniczenie transportu lotniczego i wybór komunikacji miejskiej, choćby na jakiś czas, może okazać się jedynym słusznym rozwiązaniem. Masakra, jakich czasów dożyliśmy…

źródło: Financial Times + 300gospodarka.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News