PILNE: Paliwo będzie kosztowało po 4,85 zł za litr?! Rząd ponownie obniży podatek paliwowy, świetne wieści dla kierowców!

PILNE: Paliwo będzie kosztowało po 4,85 zł za litr?! Rząd ponownie obniży podatek paliwowy, świetne wieści dla kierowców!

Nowa ulga na paliwo

Podaj dalej

Kierowcy od dłuższego czasu muszą zmagać się z bardzo wysokimi cenami paliw, które bezpośrednio oddziaływują na ich kieszenie. Rząd co jakiś czas stara się wprowadzić jakieś rozwiązania, które pomogą kierowcom w tych trudnych czasach. Teraz po raz kolejny kierowcy otrzymają pomoc ze strony osób rządzących, aby nieco obniżyć ceny paliw, jakie są na stacjach benzynowych.

PILNE: Rząd obniży podatek paliwowy do 13 procent! Świetne informacje dla kierowców!

diesel ceny paliwo
fot. freepik.pl

W czwartek premier Antonio Costa poinformował, że Portugalia obniży specjalny podatek nakładany na paliwo, równoważąc praktycznie o połowę wzrost cen oleju napędowego i o 74 procent wzrost cen benzyny, który jest obserwowany na tamtejszym rynku od dłuższego czasu. Ma to pozwolić kierowcom złapać lekki oddech finansowy w tych niezwykle trudnych czasach, w których cały czas słyszymy o kolejnych podwyżkach.

Portugalia tym samym nie zamierza czekać na decyzje Komisji Europejskiej ws. obniżenia podatku od wartości dodanej VAT od paliw do 13 procent z 23 procent, które są aktualnie. Costa jak na razie nie poinformował w swojej wypowiedzi, jak dokładnie zostanie obniżony podatek paliwowy, jednak jego wpływ na rachunku konsumenckie Portugalczyków ma być równoznaczny z planowaną obniżką VAT przez KE.

Ceny paliw cały czas rosną. Dlatego też każda obniżka jest na plus dla kierowców….

milioner rozdawał paliwo na stacjach

Przypomnijmy, że ceny paliw i energii znacząco skoczyły po rosyjskiej inwazji na Ukrainę, która trwa już od 24 lutego. Dzięki obniżeniu cen paliwa w Portugalii kierowcy za benzyną i diesla będą płacić w przeliczeniu na polskie nieco poniżej 5 złotych, co z pewnością dla tamtejszych kierowców jest świetną informacją w tych trudnych dla nas wszystkich czasach…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News