PILNE: Ogromna zmiana na stacjach paliw w całym kraju! Zupełnie nowy sposób płacenia za paliwo! Koniec z gotówką!

PILNE: Ogromna zmiana na stacjach paliw w całym kraju! Zupełnie nowy sposób płacenia za paliwo! Koniec z gotówką!

diesel stacja benzynowa

Podaj dalej

Nowa usługa w aplikacji Autopay umożliwi kierowcom płacenie za paliwo na stacjach benzynowych bez konieczności wizyt przy kasie! Z usługi w aplikacji mogą już korzystać niemieccy kierowcy na 1,2 tys. stacji paliw w tym kraju. Niedługo pomysł ma przenieść się do Polski, dzięki czemu również i my będziemy mogli skorzystać z tej innowacyjnej metody płatności za benzynę, diesla i LPG.

PILNE: Duże zmiany na stacjach benzynowych w całym kraju! Zupełnie nowy sposób płacenia za paliwo!

diesel benzyna lpg ceny paliw cena paliwa podwyżki
fot. pixabay

W jaki sposób działa Autopay na stacjach benzynowych? Wszystko dzięki geolokalizacji – klienci, którzy podjeżdżają na stację benzynową muszą tylko uruchomić aplikację. Po zakończeniu procesu tankowania środki są pobierane automatycznie z podpiętej wcześniej do konta karty płatniczej. W przyszłości Autopay chce jeszcze bardziej zautomatyzować ten proces, dzięki wykorzystaniu videotollingu, który umożliwi pobieranie pieniędzy za tankowanie poprzez odczytywanie numerów rejestracyjnych na stacjach benzynowych przez tamtejsze kamery.

Z informacji przedstawionych przez Autopay wynika, iż możliwość takiej płatności za paliwo jeszcze w tym półroczu ma być dostępna na stacjach benzynowych w naszym kraju. Póki co nie wiadomo jednak jakie dokładnie firmy podejmą współpracę z Autopayem, jednak jedno jest pewne – taka technologia zawita także do naszego kraju.

„Chcemy, by kierowcy nie musieli myśleć w drodze o portfelu i pieniądzach”

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo prognoza
fot. pixabay

– Konsekwentnie zmierzamy do tego, by pod parasolem Autopay zebrać możliwie najwięcej płatności związanych z podróżami samochodem. Chcielibyśmy, aby za kilka lat kierowca nie musiał w ogóle myśleć w drodze o portfelu i pieniądzach, a mógł skupić się na wygodnej i bezpiecznej jeździe, zarówno w Polsce, jak i w sąsiednich krajach. Wprowadzenie automatycznych płatności za tankowanie na niemieckich, a niedługo również na polskich stacjach to kolejny krok w tym kierunku – poinformował członek zarządu Autopay Miłosz Kurzawski, cytowany przez serwis cashless.pl.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News