PILNE! Od nowego roku na stacjach pojawi się nowe paliwo! Świetne wieści dla kierowców diesla i benzyny

PILNE! Od nowego roku na stacjach pojawi się nowe paliwo! Świetne wieści dla kierowców diesla i benzyny

Kierowcy zapłacą wiecej za paliwo

Podaj dalej

Czeka nas spora rewolucja, jeśli chodzi o paliwo! W Chile ruszyła już budowa pierwszej na świecie komercyjnej fabryki, która ma zająć się produkowaniem paliwa, które będzie praktycznie neutralne, jeśli chodzi o emisję CO2. To pionierski pomysł, czegoś takiego na świecie jeszcze nie było. Wszystko zapowiada się bardzo obiecująco.

Bezemisyjne paliwo? To brzmi szalenie interesująco! Czekamy na efekty pracy

nowe paliwo na stacjach

Od 2022 roku Porsche jako pierwsze będzie korzystało z e-paliw w sportach motorowych. Porsche wraz z Siemensem ma potężne plany. Chcą zbudować zakład, który będzie w stanie wytwarzać paliwo, które będzie neutralne pod względem emisji. Plany są naprawdę bardzo ambitne, kapitał finansowy spory, więc można spodziewać się naprawdę piorunujących efektów.

Fabryka ma powstać jak na razie w Punta Arenas w Chile. Zakład ma zostać zbudowany jak na razie na północ od Punta Arenas w Patagonii. Już w przyszłym roku zakład będzie w stanie produkować około 130 tysięcy litrów e-paliwa. Później wydajność paliwa ma zostać jeszcze bardziej zwiększona. W 2024 roku mamy mieć już nawet do dyspozycji nawet 55 milionów litrów.

Nowe paliwo pojawi się na rynku już w przyszłym roku. A plany są bardzo, bardzo ambitne!

nowe paliwo E10
( foto : Getty Images/ Naomi Baker)

W 2026 roku mowa nawet o 550 mln litrów. Plany zatem są niezwykle ambitne i jak znamy Porsche, to bardzo możliwe, że to się spełni. Ciekawe, czy te paliwa trafią też na stacje benzynowe i będą bardziej powszechne. Z pewnością byłoby to ciekawe urozmaicenie rynku i nowa, ciekawa opcja!

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News