PILNE: Od 9 września nowe ceny diesla, benzyny i LPG?! Kierowcy tyle na to czekali!

PILNE: Od 9 września nowe ceny diesla, benzyny i LPG?! Kierowcy tyle na to czekali!

paliwo płatność gotówka karta stacja paliw benzyna diesel

Podaj dalej

Cena węgla w europejskich portach ARA spadła według ostatnich notowań do poziomu 368 dolarów za tonę. Średnie ceny paliw poszły dzięki temu w dół. Czy to oznacza, że w nadchodzących dniach będziemy mogli tankować paliwo za tańsze pieniądze? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Od 9 września nowe ceny benzyny, diesla i LPG? Jest na to szansa!

Na początku marca ceny węgla przekroczyły poziom 400 dolarów za tonę. W połowie miesiąca cena spadła, jednak w dalszym ciągu ceny są bardzo wysokie. Z aktualnego wskaźnika cen, zamieszczonego 7 września 2022 roku, wynika, że aktualnie w portach ARA za tonę węgla trzeba zapłacić 367,65 dolara. To spadek o niemal 10 dolarów względem wtorku, co jest z pewnością pozytywną informacją.

Jak z kolei wyglądają aktualne średnie ceny paliw? Z informacji przedstawionych przez serwisu autocentrum.pl wynika, że aktualnie średnie ceny benzyny Pb95 to 6,51 zł za litr tego paliwa. Średnia cena Pb98 wynosi 7,13 zł za litr, natomiast za diesel musimy aktualnie płacić około 7,57 złotego. Autogaz wyceniany jest z kolei za 3,08 zł za litr.

Prognozy ekspertów są całkiem optymistyczne dla kierowców

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

Prognozy ekspertów są dla kierowców dosyć pozytywne, w związku z czym istnieje szansa, że za benzynę, diesel i LPG w nadchodzącym czasie zapłacimy nieco mniej. Póki co nieznane są jednak kwoty dokładnych obniżek i nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na lepsze czasy. Ale kto wie, może już 9-10 września przy dystrybutorach zobaczymy nieco lepsze ceny, które poprawią nam humor.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News