PILNE: Od 8 sierpnia prawdziwy koszmar dla kierowców! Wchodzą w życie nowe przepisy!

PILNE: Od 8 sierpnia prawdziwy koszmar dla kierowców! Wchodzą w życie nowe przepisy!

nowe-przepisy-autostrada-polska-2

Podaj dalej

Od 8 sierpnia nastąpi prawdziwy koszmar dla kierowców z Krakowa. Właśnie wtedy tamtejsi drogowcy rozpoczną intensywne prace na ulicy Kamieńskiego i w okolicach Ronda Matecznego. Przez to kierowcy będą musieli się sporo napocić, aby ominąć tamtejsze obszary, a co za tym idzie – będą narażeni na mandaty w przypadku złamania zasad ruchu drogowego.

Od 8 sierpnia krakowscy kierowcy muszą nastawić się na ogromne zmiany!

nowe-przepisy-otwieranie-drzwi

Od 8 sierpnia rozpocznie się remont na ulicy Kamieńskiego na łącznicy w kierunku ulicy Tischnera. Miasto zapewnia, że przejezdność na tym obszarze ma zostać utrzymana na dobrym poziomie, jednak jak sami wiecie – przy tego typu remontach zawsze jesteśmy narażeni na duże korki. Oprócz tego ma zostać przygotowana nowa infrastruktura na rondzie – miasto planuje likwidację m.in. betonowych barierek.

Od 16 sierpnia rozpoczną się z kolei kolejne prace tym razem na tarczy Ronda Matecznego. Na tydzień czasu zamknięta zostanie zatem północna część ronda, natomiast później zamknięta ma zostać południowa część. Zmieniona zostanie także lokalizacja tamtejszych przystanków. Na Rondzie Matecznym zostanie zmieniona nawierzchnia oraz torowisko. Koszt całej operacji to niespełna 4 miliony złotych.

Wielkie zmiany w Krakowie. Omijajcie tamte tereny szerokim łukiem

wakacyjne statystyki pijani kierowcy pod wpływem nowe przepisy
fot. pixabay

Kierowcy od 8 sierpnia muszą zatem przygotować się na spore utrudnienia w tamtejszych obszarach. Będziecie musieli stosować się niejako do nowych przepisów, jakie będą obowiązywał w tamtych rejonach przez czas remontu. A to może spowodować łatwość w otrzymaniu mandatów za niestosowanie się do zaleceń. Bądźcie zatem czujni i starajcie się omijać tamtejsze rejony szerokim łukiem!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News