PILNE: Od 8 kwietnia w życie wchodzi nowy mandat. Zapomnisz o tym? Zapłacisz 500 zł kary!

PILNE: Od 8 kwietnia w życie wchodzi nowy mandat. Zapomnisz o tym? Zapłacisz 500 zł kary!

mandat policja kontrola drogowa

Podaj dalej

Od soboty 8 kwietnia w życie wejdą nowe mandaty, które z pewnością dotkną kieszenie polskich kierowców. Kara za gapiostwo będzie wynosiła nawet 500 złotych. O co dokładnie chodzi i na co musicie zwrócić szczególną uwagę? Odpowiedzi na te i inne pytania poznacie w naszym artykule, gdzie znajdziecie wszelkie informacje na ten temat.

Od 8 kwietnia w życie wejdą nowe przepisy. Zapłacicie wysokie mandaty – nawet 500 zł za swoje gapiostwo!

Radni z Warszawy w ostatnim czasie rozmawiali z Zarządem Transportu Miejskiego w sprawie nowelizacji pewnych przepisów. Zaostrzone przepisy zaczną obowiązywać od 8 kwietnia, a w przepisach pojawiło się kilka zmian, na które kierowcy muszą zwrócić uwagę podczas codziennej jazdy. Chodzi przede wszystkim o możliwość ukrycia ładunku wybuchowego w pozostawionym bagażu na stacjach czy pociągach metra, co potwierdza rzeczniczka warszawskiego metra Anna Bartoń.

„W 2022 roku odnotowaliśmy aż 143 incydenty polegające na pozostawieniu bagażu bez opieki w pociągach i na stacjach metra. W tym roku do początku marca takich zgłoszeń mieliśmy już 28” – tłumaczy Bartoń.

Nowe przepisy wejdą w życie od 8 kwietnia. Pamiętajcie o tym, by nie płacić wysokiej kary

Do wszystkich zgłoszeń w tej sprawie wzywana jest policja, a każda interwencja służb powoduje przerwy i opóźnienia w kursowaniu metra, co jest mocno uciążliwe. Za pozostawienie bagażu w pociągu czy stacji metra, a także w tramwaju, autobusie i pociągu SKM można otrzymać karę do 500 złotych od 8 kwietnia. Warto byście o tym pamiętali, by później nie było zdziwienia, gdy przyjdzie wam płacić wysoki mandat.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News