PILNE: Od 7 czerwca nowe ceny paliw na stacjach w Polsce! Benzyna, diesel i LPG rekordowo drogie!

PILNE: Od 7 czerwca nowe ceny paliw na stacjach w Polsce! Benzyna, diesel i LPG rekordowo drogie!

benzyna diesel lpg ceny paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw codziennie idą do góry – do tego już raczej zdążyliście się przyzwyczaić. Kierowcy za benzynę, diesel i LPG płacą krocie i jak tak dalej pójdzie, to niedługo nielicznych z nas będzie stać na to, aby zatankować do pełna swój samochód. Jakie ceny paliw zobaczycie na stacjach benzynowych we wtorek, 7 czerwca? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

PILNE: Od 7 czerwca nowe ceny paliw na stacjach benzynowych! Będzie znowu drożej…

paliwo plus pieniądze świadczenie
fot. freepik.com –
lucigerma

Paliwa są bardzo drogie, a eksperci są ze sobą zgodni, że niedługo litr oleju napędowego oraz benzyny może kosztować ponad 10 złotych. Jest to z pewnością scenariusz, który trzeba brać pod uwagę, a kolejne podwyżki tylko nas w tym utwierdzają. Skad bierze się taka drożyzna na stacjach benzynowych? Przede wszystkim jest to efekt podwyżek cen hurtowych, które biorą się ze zwiększonego popytu oraz wojny na Ukrainie.

Detaliści ostatnio nie biorą wielich marż, a mimo tego hurtowe ceny paliw cały czas rosną. Niewiele niestety wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić. Według ekspertów aż do jesieni ceny paliw nie ulegną zmianie, a to nie przynosi dobrych informacji dla kierowców, którzy w ostatnim czasie muszą sięgać głębiej do kieszeni.

Jakie ceny paliw na stacjach benzynowych we wtorek 7 czerwca 2022 roku?

diesel benzyna ceny paliwo
fot. freepik.com – irenemiller

Zastanawiacie się, jakie ceny paliw znajdziecie przy dystrybutorach we wtorek 7 czerwca? Jeśli chodzi o ceny benzyny Pb95 to za litr tego paliwa, w zależności od konkretnej stacji paliw zapłacicie około 7,92 zł za litr. Litr benzyny Pb98 to wydatek rzędu 8,45 zł, natomiast za litr oleju napędowego zapłacicie jutro na stacjach 7,41 zł. LPG aktualnie w dalszym ciągu kosztuje stabilnie i za litr autogazu zapłacicie 3,62 zł.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News