PILNE: Od 5 sierpnia obniżki ceny paliw na stacjach w całym kraju! Wreszcie dobre informacje!

PILNE: Od 5 sierpnia obniżki ceny paliw na stacjach w całym kraju! Wreszcie dobre informacje!

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo

Podaj dalej

Kierowcy od dłuższego czasu wyczekują informacji dotyczących możliwych obniżek cen paliwa. Mamy dla was dobre informacje – eksperci przewidują, że obniżki cen paliw w najbliższym czasie są realne – mowa tutaj zarówno o benzynie, dieslu i LPG. Wiele zależy jednak od sytuacji na rynku hurtowym – jeśli ta się nie pogorszy, będziemy mogli świętować delikatny powrót do normalności.

Od 5 sierpnia obniżki cen paliw w całym kraju! Dobre informacje dla kierowców!

Nowe paliwo można tankować zamiast diesla
fot. freepik.com – gajove

– Ostatni tydzień lipca przebiega pod znakiem dalszego spadku cen paliw na stacjach, choć w przypadku benzyny widzimy, że tempo i skala obniżek wyraźnie wyhamowała w porównaniu do ubiegłego tygodnia. Oznacza to, że w skali tygodnia benzyny taniały średnio o 7-8 gr/l, olej napędowy i autogaz o 4 gr/l – tłumaczy Urszula Cieślak.

Analityk BM Reflex w dalszej fazie swojej wypowiedzi podkreśla, że mamy do czynienia z dobrą, spadkową tendencją, która może się utrzymać, o ile nie dojdzie do niespodziewanych zmian na rynku hurtowym. – Jednak należy podkreślić, że nie będą to średnie zmiany rzędu 20 gr na litrze, a mniejsze. Ponadto w dalszym ciągu większa jest szansa na spadek cen benzyny niż oleju napędowego. Jeśli sytuacja na krajowym rynku hurtowym nie ulegnie pogorszeniu, to obniżki cen będą realne. Mimo że obecne ceny oddaliły się od ostatnich rekordów blisko 8 zł za litr Pb95 i diesla, to w dalszym ciągu ceny pozostają wyraźnie wyższe niż przed rokiem. Oznacza to wyższe rachunki za tankowanie w zależności od kupowanego paliwa od 22 proc. (LPG) do 39 proc. (diesel). Dla benzyny 95 to wzrost w ujęciu r/r o 28 proc., a dla Pb98 o 36 proc. – czytamy w raporcie BM Reflex.

Analitycy mają dobre wiadomości dla kierowców. Jest tylko jeden warunek

paliwo masło chleb cukier cena ceny paliw
Freepik

Analitycy podkreślają, że ropa Brent w ostatnim czasie podrożała nawet o 4 dolary na baryłce, co jest niepokojącym zjawiskiem. – W nadchodzącym tygodniu czeka nas spotkanie OPEC+. Rynek będzie zwracał uwagę, czy Arabia Saudyjska może przekonać do zwiększenia produkcji pozostałych członków OPEC+ w odpowiedzi na niedawną podróż prezydenta Bidena do Arabii Saudyjskiej. Rząd Chin utrzymuje ścisłą strategię Covid-Zero. Blokady już zaszkodziły chińskiemu popytowi na ropę i obniżyły ceny. W czerwcu import ropy naftowej do Chin spadł do najniższego od czterech lat poziomu 8,75 mln baryłek dziennie – tłumaczy Urszula Cieślak.

Czy możemy zatem spodziewać się w najbliższych dniach obniżenia cen paliw? Trudno jednoznacznie powiedzieć, ale niektórzy spekulują, że już od 5 sierpnia możemy odczuć różnicę kilku groszy na naszą korzyść przy tankowaniu swoich samochodów. Czy tak się stanie? Tego dowiemy się już niebawem!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News