PILNE: Od 4 września ogromne zmiany dla polskich kierowców! Będzie można dużo zaoszczędzić!

PILNE: Od 4 września ogromne zmiany dla polskich kierowców! Będzie można dużo zaoszczędzić!

PILNE: Od 4 września ogromne zmiany dla polskich kierowców! Będzie można dużo zaoszczędzić!

Podaj dalej

Już od 4 września kierowcy w Polsce będą mogli głęboko odetchnąć z ulgą. To właśnie wtedy wydawanie karty pojazdu oraz nalepki kontrolnej na szybie nie będzie już obowiązkowe. Wszystko dlatego, że organy rejestrujące pojazdy, a także organy kontroli ruchu drogowego będą miały swój dostęp do centralnej ewidencji pojazdów, co znacznie ułatwi życie kierowcom i zminimalizuje różne formalności.

Od 4 września duże zmiany dla kierowców. Sporo zaoszczędzicie!

polska nalepka rejestracyjna na szybie

Już 4 września 2022 roku naklejka rejestracyjna na szybie nie będzie obowiązkowa, dzięki pakietowi deregulacyjnego. W przypadku przerejestrowania samochodu nadal trzeba będzie zostawić dotychczasowe tablice rejestracyjne, jednak w przypadku, gdybyście chcieli wyrobić nowe, będziecie musieli pamiętać o odklejeniu naklejki z szyby waszych samochodów.

Sporym ułatwieniem dla kierowców będzie zniesienie obowiązku wydawania karty pojazdu. Wszystko dzięki temu, że organy rejestrujące samochody oraz organy kontroli ruchu drogowego otrzymają swoje dostępy do centralnej ewidencji pojazdów. Dzięki zmianie przepisów kierowcy będą mogli sporo zaoszczędzić podczas rejestracji swoich samochodów. Mowa tutaj nawet o 94,5 zł w przypadku rejestracji auta sprowadzonego z zagranicy – karta pojazdu po 75 zł, nalepka 18,50, opłata ewidencyjna 1 zł) oraz 19 zł w przypadku samochodu, który wcześniej był zarejestrowany na terenie naszego kraju.

Kierowcy muszą nadal mieć się na baczności

dwie naklejki na szybie

Od 4 września koszt zarejestrowania samochodu osobowego wyniesie 161,5 zł (256 zł w przypadku sprowadzenia auta z zagranicy). Pamiętajcie jednak, że przepisy obowiązują od 4 września. Aktualnie za brak naklejki na szybie możecie narazić się na mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych. Miejcie to na uwadze.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News