PILNE: Od 4 września 2022 każdy z was będzie musiał zdrapać naklejkę rejestracyjną! A to nie koniec zmian!

PILNE: Od 4 września 2022 każdy z was będzie musiał zdrapać naklejkę rejestracyjną! A to nie koniec zmian!

naklejka_rej

Podaj dalej

Od początku tego roku kierowcy dostają informacje o wielu zmianach, jakie na nich czekają. Jest tego sporo, więc można nawet w pewnym momencie się pogubić, jednak ważną informację jest fakt, iż o wszystkim was informujemy, dzięki czemu jesteście w stanie uporządkować swoją wiedzę. W tym roku duże zmiany, oprócz mandatów czy innych zmian w przepisach, będą na was czekały, jeśli chodzi o tablice rejestracyjne oraz naklejki. Jakie? Już tłumaczymy!

Od 4 września każdy z was będzie mógł zdrapać ze swojego samochodu naklejkę rejestracyjną! Dobre informacje dla kierowców!

polska nalepka rejestracyjna na szybie
www.dreamstime.com/Robert 309

W nowym roku zniknie obowiązek wymiany tablic rejestracyjnych. Aktualnie każdy z nas przy zakupie samochodu musi przerejestrować go w urzędzie lub go zarejestrować w maksymalnym terminie wynoszącym 30 dni. Od 31 stycznia tego roku wejdą w życie jednak nowe zasady, na mocy których będziemy mogli pozostawić dotychczasowe tablice po zakupie używanego samochodu. Jedynie będziemy musieli przejść się do urzędu, aby poinformować o zmianie właściciela samochodu. Dzięki temu będziemy mogli nieco zaoszczędzić, ponieważ dotychczas za wymianę tablic i naklejki kontrolnej trzeba było zapłacić prawie o 100 złotych więcej.

Ważną zmianą będzie też nowa regulacja dotycząca obowiązkowych naklejek kontrolnych. Przy zarejestrowaniu samochodu każdy z nas musiał przykleić nalepkę w rogu przedniej szyby samochodu. To się jednak zmieni już od 4 września bieżącego roku. Wtedy też każdy z was będzie mógł usunąć bez konsekwencji naklejkę ze swojego samochodu i cieszyć się brakiem tego problemu, który spędzał sen z powiek dużej części kierowców w ostatnim czasie. Oprócz tego zniesiona została konieczność posiadania karty pojazdu. Te również nie będą już funkcjonowały i nie będą wydawane także od 4 września przyszłego roku.

Pozytywne informacje dla kierowców. Wielu z was sporo na to czekało

przednia szyba naklejka diesel

Dla kierowców z pewnością są to bardzo pozytywne informacje. Jest to duża oszczędność oraz spore uproszczenie dla kierowców, którzy wcześniej mieli na głowie więcej obowiązków oraz musieli płacić o wiele większe pieniądze za rejestrację czy przerejestrowanie auta. Zwłaszcza temat naklejek kontrolnych był dosyć mocno poruszany na forach publicznych, co zresztą zauważyliśmy również u was. Jesteście zadowoleni z wprowadzonych zmian w tym roku? Czy uważacie, że są jednak one na waszą niekorzyść? Koniecznie dajcie nam znać o swojej opinii za pośrednictwem komentarzy!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News