PILNE: Od 30 sierpnia nowe ceny paliw w Polsce! Ile zapłacimy za benzynę, diesel i LPG?!

PILNE: Od 30 sierpnia nowe ceny paliw w Polsce! Ile zapłacimy za benzynę, diesel i LPG?!

PILNE: Od 30 sierpnia nowe ceny paliw w Polsce! Ile zapłacimy za benzynę, diesel i LPG?!

Podaj dalej

Kierowcy każdego dnia nie mogą być pewni tego, co zobaczą na stacjach benzynowych przy dystrybutorach, jeśli chodzi o ceny benzyny, diesla i LPG. W nadchodzących dniach każdy z was będzie mógł jednak zatankować paliwo po tańszych cenach – zarówno z powodu delikatnych obniżek cen paliwa, jak i rabatów, jakie czekają na was na stacjach benzynowych w naszym kraju. Po ile zatankujecie paliwo od 30 sierpnia 2022 roku? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Ile zapłacimy za paliwo na stacjach 30 sierpnia 2022 roku? Mamy dobre i złe informacje dla kierowców!

W minionym tygodniu ceny benzyny Pb95 w rafineriach nieco wzrosły – metr sześcienny paliwa był o 13 złotych droższy, w porównaniu do ubiegłego tygodnia i kosztował 6075 zł. Jeśli chodzi o benzynę Pb98, to cena tego paliwa spadła o 24 zł w porównaniu do notowań z ubiegłej soboty, co jest zdecydowanie pozytywną informacją. Niestety, mamy gorsze wieści, jeśli chodzi o ceny diesla.

Olej napędowy w hurcie kosztuje aktualnie po 7155 zł za metr sześcienny, co jest zwyżką aż o 176 zł w porównaniu do poprzednich tygodni. A to podobno nie koniec podwyżek, co zdecydowanie spędza sen z powiek kierowcom samochodów typu diesel. Jak będą wyglądały ceny paliw w nadchodzącym czasie?

Oddajmy głos ekspertom w tej sprawie

benzyna diesel ceny paliwo

– – W okresie między 29 sierpnia i 4 września oczekujemy skokowej zwyżki cen oleju napędowego do poziomu 7,44-7,61 zł/l. To bezpośrednia konsekwencja tego, co dzieje się z dieslem w hurcie. A tam z kolei wpisuje się to w szerszy problem trudności zaopatrzenia rynku europejskiego w to paliwo – w dużej mierze importowane z Rosji. W okresie wzmożonego zapotrzebowania wakacyjnego i problemów związanych np. z niskim poziomem wody na Renie, który paraliżuje niemiecki transport paliwowy, problem drogiego diesla może narastać – tłumaczy Jakub Bogucki, analityk z e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News