PILNE: Od 3 sierpnia wzrost ceny paliwa typu diesel! Kierowcy są zrozpaczeni!

PILNE: Od 3 sierpnia wzrost ceny paliwa typu diesel! Kierowcy są zrozpaczeni!

Od poniedziałku tyle zapłacimy za diesel, benzynę, LPG

Podaj dalej

Niestety, po raz kolejny nie mamy dobrych informacji dla polskich kierowców. W ostatnich dniach ropa naftowa na światowych giełdach ponownie zaczęła drożeć – tym razem o kilka procent. Mowa tutaj zarówno o ropie Brent, jak i WTI, co nie jest dobrą informacją dla naszych kierowców. Jak będzie wyglądała w najbliższym czasie sytuacja na stacjach paliw? Tego dowiecie się rzecz jasna z naszego artykułu!

Od 3 sierpnia wzrost cen paliw typu diesel! Słabe informacje dla kierowców!

Już w piątkowy wieczór ropa Brent na giełdzie w Londynie kosztowała niemal 105 USD. Jest to znacząca podwyżka w porównaniu do tego, co obserwowaliśmy w trakcie minionego tygodnia, kiedy to cena ropy wynosiła 101,83 USD. Tym samym obserwujemy znaczne podwyżki cen ropy, a wiele wskazuje na to, że w kolejnych dniach możemy spodziewać się kolejnych obniżek, które wpłyną negatywnie na stan naszych kieszeni.

Serwis Interia przypomina, że wzrost cen ropy na światowych rynkach obserwujemy od 24 lutego, czyli od początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Od tego czasu cena za baryłkę ropy Brent podrożała o 5,75 USD, co jest znaczącą podwyżką, a warto podkreślić, że ceny te w zależności od konkretnych dni znacznie się od siebie różnią. Oczywiście, pozytywną wiadomością jest fakt, że za nami już fala wzrostów cen – pamiętamy, że pod koniec lutego baryłka ropy potrafiła kosztować nawet 140 USD za baryłkę!

Nie mamy dobrych informacji dla kierowców. Jest drogo, a ma być jeszcze drożej…

benzyna diesel lpg ceny paliw
fot. freepik.com – MrDm

Szalejące ceny ropy mają negatywny wpływ na ceny paliw, jakie codziennie widzimy przy dystrybutorach. Eksperci szacują, że kolejne dni mogą przynieść kolejne podwyżki ceny paliw typu diesel na stacjach benzynowych. Nie pozostaje nam nic innego, jak na bieżąco obserwować tę sytuację. Miejmy nadzieję, że w końcu wrócimy do normalności…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News