Ceny paliw od dłuższego czasu wynoszą ponad 6 złotych na litrze i zdążyliśmy się już do tego przyzwyczaić. W ostatnim czasie dochodzi jednak do sytuacji, w której są pewne przeceny, jeśli chodzi o ceny benzyny, diesla i LPG. Kierowcy zatem szturmowo atakują poszczególne stacje, by zatankować paliwo w atrakcyjnej cenie. Po ile można zatankować poszczególne paliwa i jak wygląda aktualna sytuacja paliwowa? Tego dowiecie się z naszego artykułu, gdzie znajdziecie wszelkie informacje w tym temacie!
Od 3 marca duże obniżki ceny paliw na stacjach! Gdzie najlepiej tankować paliwo w naszym kraju?

„Ostatnie dni lutego przyniosły kolejną przecenę na stacjach paliw, a największy spadek dotyczy oleju napędowego, którego litr w niektórych lokalizacjach kosztuje nawet poniżej 7 złotych. O 3 grosze w porównaniu do wyników ostatniego notowania jest także tańsza benzyna Pb95, której średnia ogólnopolska cena wynosi 6,69 zł/l” – informują analitycy z serwisu e-petrol.pl.
Z danych przedstawionych przez ekspertów jednoznacznie wynika, że ceny za diesel spadły o 14 groszy w porównaniu do ubiegłego tygodnia, a potaniał również autogaz, za który płacimy o 6 groszy mniej niż jeszcze siedem dni temu. To z pewnością dobre informacje dla kierowców, którzy od dłuższego czasu musieli przyzwyczaić się do wysokich stawek za paliwo przy dystrybutorach.
Gdzie najmniej kosztuje benzyna, a gdzie jest najdroższa? Szokujące informacje w raporcie

Aktualnie najmniej za benzynę Pb95 płaci się w województwie łódzkim, gdzie litr paliwa wyceniany jest na 6,61 zł. Najniższe ceny diesla odnotowano z kolei w województwie świętokrzyskim, gdzie za to paliwo płaci się średnio około 7,06 zł. Autogaz z kolei najtańszy jest w Wielkopolsce, gdzie litr jest wyceniany na 3,15 złotego. Na przeciwległym biegunie znajduje się Dolny Śląsk, gdzie płaci się najwięcej za benzynę Pb95 i autogaz – odpowiednio 6,78 i 3,27 złotego za litr. Najdroższy diesel z kolei znajdziecie w województwie mazowieckim, gdzie litr tego paliwa kosztuje aż 7,23 złotego.