PILNE: Od 29 listopada ceny za LPG pójdą gwałtownie do góry! Fatalne informacje dla kierowców!

PILNE: Od 29 listopada ceny za LPG pójdą gwałtownie do góry! Fatalne informacje dla kierowców!

lpg tankowanie samochod

Podaj dalej

Od dłuższego czasu kierowcy LPG muszą tankować paliwo za horrendalne stawki, patrząc na to, jak wyglądało to w przeszłości. Wygląda na to, że o dwójce z przodu, jeśli chodzi o cenę paliwa będziecie musieli zapomnieć. Z najnowszych wieści analityków i ekspertów jasno wynika, że od 29 listopada musicie być przygotowani na kolejne podwyżki ceny paliwa.

PILNE: Od 29 listopada ceny za litr LPG znowu pójdą do góry! Przyszykujcie się na kolejne podwyżki cen

lpg tankowanie stacja

Już w tym tygodniu średnia cena LPG wynosiła około 3,41 zł za litr. Z tego co da się wyczytać w mediach od analityków zajmujących się wzrostami cen paliw w przyszłym tygodniu ma być jeszcze gorzej. Kierowcy mogą spodziewać się kolejnych podwyżek o kilka groszy, a średnia cena za LPG w tygodniu rozpoczynającym się od 29 listopada ma oscylować około 3,50 złotych za litr.

Niestety, nie wygląda to wszystko najlepiej. Widać to także w wielu rodzajach statystyk związanych z samochodami na LPG. Zainteresowanie samochodami z gazem maleje, ale nie ma co się dziwić. Autogaz, podobnie jak diesel i benzyna, cały czas idzie do góry i coraz mniej zaczyna się opłacać. Pozostaje mieć nadzieję, że w kolejnych tygodniach czy miesiącach sytuacja się nieco unormuje, bo póki co brak jakichkolwiek powodów do optymizmu.

Dane przedstawione przez CEPiK mówią wszystko. Ale wiele wskazuje na to, że będą teraz już tylko i wyłącznie spadki…

gaz autogaz lpg nowe przepisy homologacja
fot. pixabay

Z danych pochodzących z baz Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, która została przedstawiona dwa lata temu, w naszym kraju było zarejestrowanych aż 2 678 691 samochodów osobowych z instalacją LPG. Teraz jednak można spodziewać się, że z roku na rok statystyki będą spadały, ale jest to zupełnie zrozumiałe, w dobie tego, co obserwujemy na stacjach benzynowych.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News