PILNE: Od 28 lutego nowe ceny paliwa na stacjach w Polsce! Poznajcie nowe ceny benzyny, diesla i LPG! [RAPORT]

PILNE: Od 28 lutego nowe ceny paliwa na stacjach w Polsce! Poznajcie nowe ceny benzyny, diesla i LPG! [RAPORT]

ceny paliw paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

Od 28 lutego na stacjach paliw w całym kraju możemy spodziewać się znowu nowych cen za paliwo. Niestety, nie mamy dla was dobrych wiadomości. Musicie spodziewać się znowu, niestety, kolejnych podwyżek cen benzyny, diesla i LPG. Sytuacja nie wygląda optymistycznie i warto, byście o tym wiedzieli. Poniżej prezentujemy wam prognozę, jeśli chodzi o ceny paliwa, które będą obowiązywały od 28 lutego do 6 marca.

PILNE: Ceny paliwa w przyszłym tygodniu znowu idą do góry!

paliwo diesel benzyna ceny
fot. pixabay

W przyszłym tygodniu benzyna Pb98 zdrożeje do poziomu nawet 5,99 złotych za litr. Tym samym litr tego paliwa będzie kosztował prawie 6 złotych, co z pewnością nie jest dobrą wiadomością dla kierowców, zwłaszcza po ostatnich obniżkach, do których nieco się przyzwyczailiśmy. Równie kiepsko wyglądają prognozy co do benzyny Pb95, która w całym kraju będzie kosztowała około 5,80 zł za litr. Pamiętajcie, że duży wpływ na ceny paliw ma oczywiście aktualna sytuacja na Ukrainie.

Dobrych wiadomości nie mamy także do kierowców diesla, ponieważ litr oleju napędowego na stacjach w całym kraju w przyszłym tygodniu będzie kosztował między 5,75 a 5,93 złotego. Dokładna cena za litr paliwa zależna jest oczywiście od regionu, ponieważ w zależności od waszego miejsca zamieszkania, ceny za litr paliwa nieco się od siebie różnią. Na podwyżki muszą przyszykować się też kierowcy samochodów z instalacją LPG, ponieważ autogaz będzie kosztował około 2,85 zł za litr, co też jest sporą podwyżką, patrząc na to, jak wyglądało to jeszcze niedawno.

Jeszcze niedawno cieszyliśmy z obniżek cen, a teraz znowu dostaliśmy kolejnego gonga w postaci nowych podwyżek…

diesel benzyna lpg ceny paliw paliwo prognoza
fot. pixabay

Miejmy nadzieję, że kolejne tygodnie przyniosą nieco więcej pozytywnych informacji. Przecież tak niedawno jeszcze cieszyliśmy się z obniżenia stawek podatków, a teraz znowu wracamy do wysokich stawek, jakie przychodzi nam płacić za paliwo. Myślmy pozytywnie, czekajmy na kolejne informacje, a póki co musimy zacisnąć zęby i po prostu zaakceptować aktualne ceny, jakie będą na stacjach paliw w przyszłym tygodniu.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News