PILNE: Od 26 lipca ogromne obniżki cen paliw w Polsce! Benzyna wraca do normalności, to już pewne! [RAPORT]

PILNE: Od 26 lipca ogromne obniżki cen paliw w Polsce! Benzyna wraca do normalności, to już pewne! [RAPORT]

paliwa paliwo benzyna diesel

Podaj dalej

Kierowcy podjeżdżający na stacje benzynowe w celu zatankowania swoich pojazdów od dłuższego czasu muszą zmagać się z horrendalnymi stawkami zarówno za benzynę, diesel i LPG. Przyszły tydzień wreszcie przyniesie nieco ukojenia w serca kierowców, którzy w końcu nieco mniej zapłacą za tankowanie swoich pojazdów. Ceny benzyny wreszcie spadną bowiem poniżej poziomu 7 złotych za litr.

Od 26 lipca ogromne obniżki cen paliw w Polsce! Benzyna wraca do normy?!

Urszula Cieślak z BM Reflex podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową podkreśliła, że od 25-26 lipca na stacjach paliw w naszym kraju powinna wzrosnąć liczba stacji, na których benzyna będzie kosztować poniżej 7 złotych za litr. Jest jednak pewien haczyk – trzeba pamiętać o zastosowaniu zniżki 30 groszy na litrze paliwa, aby cieszyć się wyżej wspomnianym rabatem.

– Hurtowe ceny benzyny 95 oraz diesla spadły w mijającym tygodniu odpowiednio o 28 gr na litrze netto oraz 12 gr na litrze netto. Obniżki cen w hurcie to efekt umocnienia złotówki oraz spadku cen produktów naftowych na rynku. Aktualne średnie detaliczne ceny benzyny Pb95 oraz diesla w Polsce to 7,40 zł/l oraz 7,60 zł/l. W skali tygodnia benzyna potaniała średnio o 18 gr/l natomiast olej napędowy o 4 gr/l. Średnia detaliczna cena autogazu wynosi obecnie 3,38 zł/l – mówi ekspertka.

Ekspert nie ma wątpliwości – czekają nas lepsze czasy

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik

W dalszej fazie swojej wypowiedzi Urszula Cieślak wypowiedziała się na temat rabatów, jeśli chodzi o ceny paliw na stacjach benzynowych w naszym kraju. – Promocja 30 gr rabatu na każdym zatankowanym litrze paliwa obejmuje już w tej chwili ponad 3700 stacji paliw w całym kraju – blisko 50 proc. całego rynku detalicznego w Polsce. Promocje oferują stacje koncernów krajowych, zagranicznych oraz niezależne sieci stacji paliw – mówi Cieślak.

Jak sami zatem widzicie – sytuacja na rynku paliwowym ulega minimalnej poprawie. Mimo tego w dalszym ciągu czekamy jeszcze na polepszenie tej sytuacji, ponieważ aktualne stawki za paliwo w dalszym ciągu odbiegają od znanej nam w przeszłości „normalności”.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News