PILNE: Od 26 lipca nowe ceny paliw! Poznaliśmy prognozy ekspertów - po ile benzyna, diesel i LPG? [RAPORT]

PILNE: Od 26 lipca nowe ceny paliw! Poznaliśmy prognozy ekspertów - po ile benzyna, diesel i LPG? [RAPORT]

PILNE: Od 26 lipca nowe ceny paliw! Poznaliśmy prognozy ekspertów – po ile benzyna, diesel i LPG? [RAPORT]

Podaj dalej

Analitycy z serwisu BM Reflex co jakiś czas przedstawiają nam nowe ceny paliw, jakie będą obowiązywały na stacjach benzynowych w całym kraju. Jesteście ciekawi, ile będziecie musieli zapłacić za benzynę, diesel i LPG w przyszłym tygodniu? Jeśli tak, to odpowiedź na to pytanie poznacie w naszym artykule. Zapraszamy!

Od 26 lipca nowe ceny paliw w Polsce. Po ile benzyna, diesel i LPG?

paliwa paliwo benzyna diesel
fot. freepik.com – unaihuiziphotography

Analitycy poinformowali, że od 25 do 30 lipca 2022 roku cena benzyny Pb98 będzie wynosiła maksymalnie w okolicach 8,10 zł za litr tego paliwa. Prognoza przyniosła nam pozytywne informacje, jeśli chodzi o benzynę Pb95, która od przyszłego tygodnia ma być wyceniana około 7,33 złotego za litr. Mało dobrych informacji mamy natomiast dla kierowców samochodów diesla, którzy za litr oleju napędowego będą musieli płacić przy dystrybutorach nawet około 7,70 zł za litr w zależności od konkretnego regionu w kraju.

Kierowcy samochodów zasilanych LPG także usłyszeli kilka dobrych informacji. Cena autogazu w dalszym ciągu jest bowiem stabilna i będzie ponownie wynosić około 3,40 zł za litr. Oczywiście, nie jest to cena, która kogoś rzuciłaby na kolana, jednak tak czy siak sytuacja wygląda i tak o wiele lepiej niż jeszcze kilka tygodni temu.

– Ceny paliw w ostatnim czasie nieco się unormowały, jeśli spojrzymy na sytuację z ostatnich tygodni. Sytuacja na rynku hurtowym jest bardziej stabilna, jednak w dalszym ciągu trudno liczyć, że ceny paliw spadną z pułapu 7 złotych za litr. Na bardziej drastyczne obniżki kierowcom przyjdzie jeszcze trochę poczekać – poinformował analityk z Biura Maklerskiego Reflex.

Nowe ceny paliw są na stabilnym poziomie. W dalszym ciągu czekamy na jakiś przełom

BM Reflex w ostatnim czasie opublikowało także średnie ceny paliw w 27-krajach Unii Europejskiej. Na dzień 18 lipca prezentowały się one w następujący sposób:

Pb95 – 9,07 zł/l (1,90 EUR/l)
ON – 9,16 PLN/l (1,92 EUR/l)
LPG – 4,15 PLN/l (0,87 EUR/l)
Najwyższe ceny benzyny mają obowiązywać w Finlandii (nawet 11 zł za litr), natomiast najwyższe średnie ceny diesla ma aktualnie Szwecja (około 11,76 zł za litr).

Trzeba przyznać, że nowe ceny paliw są raczej na stabilnym poziomie, do którego mogliśmy się już w ostatnim czasie przyzwyczaić. W dalszym ciągu czekamy jednak na jakieś przełomowe obniżki, które sprawiłyby, że moglibyśmy poczuć delikatny posmak normalności. Na to jednak pozostanie nam jeszcze trochę poczekać, patrząc na aktualną sytuację na rynku paliwowym.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News