PILNE: Od 26 kwietnia duże zmiany na stacjach paliw! Nowe ceny benzyny, diesla i LPG! To się dzieje!

PILNE: Od 26 kwietnia duże zmiany na stacjach paliw! Nowe ceny benzyny, diesla i LPG! To się dzieje!

diesel benzyna lpg

Podaj dalej

Ceny paliw na stacjach benzynowych różnią się od siebie w zależności od konkretnego dnia. W minionych tygodniach na stacjach mocno podrożał olej napędowy, który w dalszym ciągu jest o wiele droższy od benzyny. Jakie ceny na stacjach paliw w naszym kraju zobaczymy we wtorek 26 kwietnia? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

Ile będzie kosztować paliwo we wtorek 26 kwietnia 2022 roku? Te liczby nie zwiastują niczego dobrego…

Od początku roku tankowanie benzyny jest nieco tańsze niż tankowanie diesla – aktualna różnica w cenie pomiędzy tymi paliwami wynosi około 67 groszy. To jednak cały czas się zmienia, ponieważ notowania paliw w ofercie krajowych producentów cały czas się zmieniają. Koszty tankowania w ostatnich dniach kwietnia są bardzo bolesne dla kierowców.

26 kwietnia kierowcy za litr oleju napędowego zapłacą około 7,32 zł, w zależności od konkretnego regionu w Polsce i konkretnej stacji benzynowej. Litr benzyny Pb95 będzie kosztował z kolei około 6,60 zł, natomiast litr LPG pozostanie w stabilnej stawce 3,69 zł na litrze. Tak przynajmniej wynika z raportów analityków, którzy na wycenie paliw zjedli już zęby.

Ceny paliw różnią się od siebie minimalnie. Wszystko zależy od danej stacji i regionu kraju

diesel benzyna cena paliwa
fot. freepik.com

Dzisiaj ceny paliw, w zależności od konkretnej stacji benzynowej są bardzo podobne. W Suwałkach litr benzyny Pb95 kosztuje dzisiaj 6,41 zł, natomiast w Ożarowie Mazowieckim już 6,51 zł. Są to zatem różnice, które zamykają się w okolicach 10 groszy. Olej napędowy można z kolei zatankować w cenie 7,09 zł w Poznaniu, aż do 7,27 zł w Lublinie. Jak sami zatem widzicie, region kraju i konkretna stacja także ma znaczenie na ceny paliwa.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News