PILNE: Od 25 sierpnia ceny paliw w Polsce przejdą rewolucję! Czego możemy się spodziewać?

PILNE: Od 25 sierpnia ceny paliw w Polsce przejdą rewolucję! Czego możemy się spodziewać?

benzyna diesel ceny paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw na stacjach benzynowych w naszym kraju przypominają mocno sinusoidę. Mimo tego w bieżącym tygodniu kierowcy przy dystrybutorach nie widzą wyraźnie zmienionych cen w porównaniu do tych, które były widoczne przed długim weekendem. Mimo tego wydaje się, że od 25-27 sierpnia na kierowców mogą czekać kolejne obniżki cen paliw, co jest pozytywną informacją w tych trudnych dla nas wszystkich czasach.

Od 25 sierpnia nowe ceny paliw w Polsce! Czeka nas rewolucja?!

Ta promocja na paliwo to teraz największy hit w Polsce
fot. freepik.com – irenemiller

Aktualnie kierowcy za litr benzyny Pb95 płacą między 6,54 a 6,68 zł za litr. Autogaz z kolei wyceniany jest od poniedziałku na 3,14-3,22 zł. Olej napędowy z kolei poszedł nieco do góry i kosztuje aktualnie nawet 7,18 zł za litr, w zależności od konkretnej stacji paliw w kraju.

– Jeśli chodzi o sytuację globalną, to ceny ropy nadal utrzymują się poniżej 100 dolarów. Cały czas mamy do czynienia właściwie z tymi samymi problemami, czyli z jednej strony sytuacją napięcia czy dyplomatycznych targów między Stanami Zjednoczonymi a Iranem, w kontekście tego, czy uda się znieść sankcje i przywrócić Iran do czołówki światowych eksporterów. Z drugiej strony trwa oczywiście cały czas wojna rosyjsko-ukraińska i wynikają z tego problemy związane z przekierowaniami dostaw rosyjskiej ropy – tłumaczą eksperci e-petrol.pl.

Paliwo po 7 złotych za litr odeszło już do lamusa. Na szczęście!

benzyna diesel ceny paliw paliwo
fot. freepik

– Od początku tygodnia PKN Orlen oraz Grupa Lotos czterokrotnie zmieniały cenniki paliw w hurcie. Średnia cena benzyny bezołowiowej u polskich producentów wynosi obecnie 5979 zł netto za 1000 litrów – to o 204 zł taniej, niż przed tygodniem. Mniej, bo o 96 zł potaniał w rafineriach olej napędowy – wyjaśniają eksperci, w dalszej fazie swojej wypowiedzi.

Jak sami zatem widzicie – sytuacja na rynku paliw jest mocno dynamiczna. Pozostaje jednak cieszyć się, że w ostatnim czasie obserwujemy delikatne spadki cen i wydaje się, że czasy, w których za paliwo płaciliśmy ponad 7 złotych odeszły już do lamusa.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News