PILNE: Od 25 lipca rewolucja na stacjach paliw w Polsce. Zmieni się praktycznie wszystko!

PILNE: Od 25 lipca rewolucja na stacjach paliw w Polsce. Zmieni się praktycznie wszystko!

PILNE: Od 25 lipca rewolucja na stacjach paliw w Polsce. Zmieni się praktycznie wszystko!

Podaj dalej

Kierowcy każdego tygodnia z niecierpliwością oczekują na kolejne wieści od analityków w sprawie średnich cen benzyny, diesla i LPG. Te nastąpią dopiero jutro, jednak już teraz docierają do nas przecieki, jakich cen można spodziewać się na stacjach benzynowych w Polsce od poniedziałku 25 lipca. Niestety, nie mamy dla was dobrych wiadomości. Nadal będzie drogo.

Od 25 lipca rewolucja na stacjach paliw w Polsce. Zmieni się praktycznie wszystko!

diesel benzyna ceny paliw kursy walut dolar euro
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

Z ostatniego notowania przedstawionego przez analityków serwisu e-petrol.pl dowiedzieliśmy się, że w tym tygodniu średnia cena benzyny Pb98 wynosi około 8,52 zł za litr, Pb95 – 7,57 zł za litr, natomiast litr diesla wyceniany był na 7,63 zł za litr. Jeśli chodzi o LPG to średnia cena tego paliwa w naszym kraju wynosiła 3,41 zł za litr. Teraz dojdzie do zmian w tym aspekcie, chociaż wcale nie tak diametralnych.

Według prognoz przedstawionych przez ekspertów od poniedziałku 25 lipca litr benzyny Pb98 ma być wyceniany w naszym kraju średnio na około 8,07 złotego. Benzyna PB95 ma zanotować delikatne spadki i kosztować przeciętnie 7,38 zł za litr. Gorsze wiadomości mamy dla kierowców samochodów typu diesel, którzy za litr oleju napędowego zapłacą przy dystrybutorach średnio 7,57 zł, w zależności od danego regionu kraju.

Stacje paliw w naszym kraju przejdą sporą rewolucję. Nastawmy się na duże zmiany

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik

LPG w dalszym ciągu jest na stabilnym poziomie i litr tego paliwa wyceniany jest średnio na około 3,32 zł. Coraz bliżej zatem do symbolicznej bariery 3 złotych za litr. Na to jednak przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Trzeba przyznać, że ceny paliw nadal nas nie rozpieszczają, ale póki co są dosyć stabilne i to jest chyba jedyny plus w tej trudnej dla nas wszystkich sytuacji.

 

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News