PILNE: Od 25 kwietnia ogromne podwyżki ceny paliw na stacjach benzynowych! Fatalne informacje dla kierowców diesli!

PILNE: Od 25 kwietnia ogromne podwyżki ceny paliw na stacjach benzynowych! Fatalne informacje dla kierowców diesli!

ceny paliw diesel

Podaj dalej

Przed kierowcami samochodów typu diesel zbierają się czarne chmury. Najnowsze prognozy ceny paliwa nie napawają optymizmem przed przyszłym tygodniem, który przyniesie kolejne podwyżki dla kierowców samochodów zasilanych olejem napędowym.

PILNE: Od 25 kwietnia kolejne podwyżki cen diesla. Nie mamy dobrych informacji dla kierowców…

Polski bon na paliwo już jest!
fot. freepik.com – demanna

Diesel w ciągu ostatniego tygodnia podrożał o 14 groszy, przez co średnia cena tego paliwa w ostatnich dniach wynosi około 7,13 zł. Niestety, to nie koniec złych informacji dla kierowców tego typu samochodów. Z informacji przedstawionych przez analityków BM Reflex wynika, że od poniedziałku 25 kwietnia paliwo to będzie kosztowało nawet 7,31 zł za litr, w zależności od konkretnej stacji benzynowej.

Nie są to dobre informacje dla kierowców, którzy tankują na stacjach olej napędowy. Zwłaszcza, że od dłuższego czasu diesel jest zdecydowanie najdroższym z paliw oferowanych na rynku. Niewiele wskazuje na to, aby coś w tym aspekcie miało się zmienić, zwłaszcza, że wojna w Ukrainie trwa w najlepsze, a jak wiecie, to nie pomaga w obniżkach cen paliw.

Z niecierpliwością czekamy na lepsze informacje, tylko te na razie nie chcą do nas trafiać…

paliwo stacja paliw
fot. freepik

Nieco lepsze informacje mamy dla kierowców benzyny i LPG. Te paliwa są na stałym poziomie, co patrząc na kiepskie informacje dot. diesla, może być pewnym pocieszeniem dla kierowców benzyniaków i aut zasilanych autogazem. Na drastyczne obniżki cen na próżno na razie czekać. Pozostaje nam póki co „tkwić” w tym marazmie i czekać na lepsze czasy, które miejmy nadzieję, nadejdą szybko.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News