PILNE: Od 23 września drastyczne obniżki ceny paliw na stacjach w Polsce! Tak tanio jeszcze nie było!

PILNE: Od 23 września drastyczne obniżki ceny paliw na stacjach w Polsce! Tak tanio jeszcze nie było!

PILNE: Od 23 września drastyczne obniżki ceny paliw na stacjach w Polsce! Tak tanio jeszcze nie było!

Podaj dalej

Od dłuższego czasu ceny paliw na stacjach benzynowych spędzały sen z powiek wielu kierowcom. Teraz jednak sytuacja się odwróciła – mieszkańcy Podhala w ostatnich dniach z zadowoleniem obserwują ceny benzyny przy dystrybutorach pod Tatrami. Obserwujemy najniższe ceny paliw od maja, a obniżki robią wrażenie na kierowcach.

Ceny paliw stopniowo lecą w dół. Kierowcy mają powody do optymizmu

Serwis Onet.pl informuje, że od początku września ropa zaczęła tanieć, co cieszy kierowców z regionu Podhala, którzy w ostatnim czasie mają większe powody do zadowolenia, niż jeszcze niedawno.

– Benzyna faktycznie taniała, ale jeśli chodzi o olej napędowy, to były to spadki o zaledwie kilka groszy na litrze — mówi Bartłomiej Stasiak, zakopiański taksówkarz. — Byłem przekonany, że tak zostanie, ale od kilku dni ceny oleju napędowego zaczęły szybko lecieć w dół. W ciągu zaledwie tygodnia na wielu stacjach w regionie diesel potaniał nawet o 50 gr! – mówi Stasiak, cytowany przez Onet.

Ceny paliw na Podhalu aktualnie są jednymi z najniższych w całym kraju, co cieszy tamtejszych mieszkańców. – W sobotę przyjechałem do Zakopanego na kilka dni jesiennego urlopu z Łodzi. Przed podróżą zatankowałem u siebie do pełna, bo pamiętałem, że w górach zawsze paliwo jest droższe. Teraz doznałem pozytywnego szoku, bo tym razem jest inaczej. Ceny tu są o kilkadziesiąt groszy niższe niż w Łodzi. Dzwoniłem do brata, by się upewnić czy i tam paliwo nie potaniało. Powiedział, że obecnie w moim rodzinnym mieście litr oleju napędowego kosztuje 7,36. Tu, w górach, jest więc prawie 30 gr taniej – mówi Waldemar Śmiałek, także podczas rozmowy z Onetem.

Jak sytuacja wygląda w innych regionach Polski?

diesel paliwo cena benzyna
fot. freepik

Jak sami zatem widzicie – nie we wszystkich regionach w kraju, ceny paliw są tak wysokie, jak mogłoby wam się wydawać. A jak sytuacja wygląda w waszych regionach? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News