PILNE: Od 23 sierpnia nowe ceny benzyny i LPG w Polsce! Ogromne obniżki cen przy dystrybutorach!

PILNE: Od 23 sierpnia nowe ceny benzyny i LPG w Polsce! Ogromne obniżki cen przy dystrybutorach!

benzyna diesel paliwo ceny cena paliwa promocja

Podaj dalej

W ostatnim czasie ceny paliw na stacjach benzynowych w całym kraju nieco zmalały, ku uciesze kierowców. Wiele wskazuje na to, że od bieżącego tygodnia możemy nastawić się na kolejne obniżki cen. Mowa tutaj zarówno o cenach benzyny, jak i autogazu. Diesel natomiast ma iść do góry i jest to mniej optymistyczna informacja, jaką przekazali analitycy BM Reflex.

Od 23 sierpnia nowe ceny LPG i benzyny w całej Polsce! Zmieni się praktycznie wszystko!

paliwo płatność gotówka karta stacja paliw benzyna diesel
fot. freepik.com – irenemiller

BM Reflex prognozuje, że ceny diesla pójdą do góry, a i tak warto podkreślić, że w hurcie olej napędowy w ostatnim tygodniu zdrożał już prawie o 30 groszy na litrze, co i tak jest sporą podwyżką. Analitycy podkreślają, że ceny benzyny Pb95 w przyszłym tygodniu mają kształtować się na poziomie 6,60 zł za litr, natomiast autogazu w cenie około 3,18 zł za litr. Olej napędowy z kolei będzie kosztował około 7,30 zł za litr, co jest gorszą informacją dla polskich kierowców.

„Aktualnie wydaje się, że obniżki cen ropy Brent wyhamowały w rejonie 91 dol. za baryłkę i rynek będzie korygował ostatnią falę spadku. W piątek rano ropa Brent kosztowała 95 dol. za baryłkę i jest blisko 3 dol. tańsza niż przed tygodniem. Ceny olejów na europejskim rynku ARA wzrosły w skali tygodnia 26 dol za tonę, natomiast benzyn praktycznie nie zmieniły się” – twierdzą analitycy BM Reflex, cytowani przez serwis wnp.pl.

Ceny paliw cały czas się zmieniają, a dysproporcja jest ogromna

Ekspertka BM Reflex Urszula Cieślak podkreśliła, że na rynku od dłuższego czasu obserwujemy na bieżąco sytuacje, w której dysproporcja między cenami paliw mocno i szybko się zmienia. „Będziemy pewnie obserwować sytuację, że ta dysproporcja między cenami będzie się zmieniała, ale na korzyść benzyny, która może tanieć. Olej napędowy – niekoniecznie. Jesień może być jeszcze gorsza, bo olej napędowy to paliwo, które swoimi właściwościami przypomina olej opałowy. Perspektywa dla posiadaczy diesli jest gorsza, a z większym optymizmem aktualnie patrzymy na rynek benzyny” – tłumaczy Urszula Cieślak, cytowana przez serwis RMF FM.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News