PILNE: Od 23 marca ceny za paliwo LPG pójdą znacznie w dół! Świetne informacje dla kierowców autogazu!

PILNE: Od 23 marca ceny za paliwo LPG pójdą znacznie w dół! Świetne informacje dla kierowców autogazu!

silnik paliwo letnie zimowe przejściowe olej napędowy parafina diesel

Podaj dalej

Sytuacja na rynku paliwowym zmienia się jak w kalejdoskopie, o czym przekonujemy się praktycznie codziennie podczas naszych wizyt na stacjach benzynowych. Ceny benzyny i diesla cały czas idą do góry, podobnie zresztą jak LPG. Z najnowszych danych przedstawionych przez analityków wynika jednak, że jest spora szansa na to, że ceny autogazu wreszcie spadną, co będzie pierwszą pozytywną informacją dla kierowców aut z instalacją LPG od dłuższego czasu.

PILNE: Od 23 marca spadną ceny za LPG? Dobre informacje dla kierowców autogazu!

diesel benzyna lpg ceny paliw

Ceny na giełdzie ropy naftowej dobijają już do 120 dolarów za baryłkę i można powiedzieć, że z dnia na dzień na tym rynku czytamy o coraz to nowszych, mało optymistycznych informacjach. Powodem takiej sytuacji jest oczywiście embargo krajów UE na rosyjską ropę. A to ma wpływ na ceny, jakie na nas czekają na stacjach benzynowych podczas tych trudnych czasów. Kilka krajów zadeklarowało już jednak weto w tej sprawie, a więcej decyzji powinniśmy poznać 24 marca.

Są jednak pozytywy dla kierowców samochodów z instalacją LPG. Zapotrzebowanie na propan grzewczy cały czas maleje, co pozwala na ustabilizowanie się sytuacji na rynku LPG. Na rynku jest duża ilość gazu, co powinno pozytywnie przełożyć się na ceny tego surowca, co zgodnie zauważają wszyscy analitycy. Dzięki temu w najbliższych dniach można spodziewać się kolejnych zniżek, jeśli chodzi o ceny autogazu. Te powinny pojawiać się na stacjach stopniowo, zatem już w środę 23 marca powinniście odczuć pierwsze obniżki. A im dalej w las, tym powinno być lepiej, jeśli chodzi o ceny LPG.

Analitycy nie mają wątpliwości – zbliżają się lepsze czasy dla kierowców samochodów z instalacją LPG

gaz autogaz lpg nowe przepisy homologacja
fot. pixabay

Analitycy z Goldman Sachs zgodnie potwierdzają, że sankcje i embarga, które są nakładane na naród rosyjski nie mają żadnego wpływu na eksport gazu. Dzięki temu kierowcy, którzy posiadają samochody na autogaz mogą z optymizmem zerkać w przyszłość, bowiem obniżki cen tego paliwa powinny być już niedługo na stacjach paliw w naszym kraju.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News