PILNE: Od 22 lipca diesel z rekordowymi cenami w Polsce! Tak źle jeszcze nie było! [RAPORT]

PILNE: Od 22 lipca diesel z rekordowymi cenami w Polsce! Tak źle jeszcze nie było! [RAPORT]

benzyna diesel lpg ceny paliw

Podaj dalej

W ostatnim czasie kierowcy mieli chwilę wytchnienia, bowiem ceny poszczególnych paliw nieco zmalały. Oczywiście, nie mówimy tutaj o drastycznych obniżkach, jednak mimo tego obserwowaliśmy delikatne zniżki, jeśli chodzi o benzynę, diesel i LPG. Teraz niestety to się zmieniło i ceny diesla poszły do góry, co nie jest dobrą informacją dla polskich kierowców.

Od 22 lipca ceny diesla pójdą mocno do góry! Fatalne informacje dla polskich kierowców

Od dziś tyle pieniędzy na diesel, benzynę i LPG
fot. freepik.com – Natalya Temnaya

Z raportu przedstawionego przez analityków BM Reflex oraz e-petrol.pl wynika, że diesel w porównaniu do benzyny podrożał o 3 grosze i aktualnie jest sprzedawany na stacjach paliw w naszym kraju w cenie 7,60 zł za litr. LPG aktualnie ustabilizowało się z kolei na poziomie 3,39 zł za litr, czyli takiej samej jak przed tygodniem.

– Najpopularniejsza benzyna 95-oktanowa potaniała aż o 7 gr/l. O grosz mniejsza obniżka została zanotowana dla średniej ceny Pb98″ (do 8,13 zł l). W przypadku oleju napędowego, w przeciwieństwie do benzyny, mamy zmianę zwyżkową – diesel podrożał o 3 gr i sprzedawany jest po 7,59 zł/l. W cenach autogazu po raz pierwszy od połowy maja nie zaobserwowaliśmy cotygodniowej obniżki. LPG sprzedawane jest po 3,39 zł/l, a więc po tyle samo co w minioną środę – wskazują eksperci, cytowani przez serwis wnp.pl.

Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość. Diesel znowu poszedł do góry…

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Aktualnie najdroższa benzyna i diesel jest w Małopolsce i w województwie lubuskim. Tam benzyna sprzedawana jest w cenie 7,52 zł za litr, natomiast litr oleju napędowego w tamtejszych regionach wyceniany jest na 7,66 zł. Jak sami zatem widzicie, sytuacja nie jest wesoła i trzeba przygotować się, że w najbliższym czasie to się nie zmieni…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News