PILNE: Od 23 kwietnia nowe fotoradary na drogach! Kierowcy będą karani surowiej niż dotychczas

PILNE: Od 23 kwietnia nowe fotoradary na drogach! Kierowcy będą karani surowiej niż dotychczas

fotoradar zdjęcie

Podaj dalej

W Europie od 17 do 23 kwietnia odbywa się Speedweek, który wymusza na funkcjonariuszach policji wzmożone kontrole. Według informacji przedstawionych przez niemieckie ADAC, kierowcy będą musieli szczególnie uważać na drogach w tym okresie, bowiem rozpocznie się wtedy „maraton fotoradarów”. O co dokładnie chodzi i na co konkretnie trzeba uważać? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie oczywiście w naszym artykule, gdzie są wszelkie szczegóły w tym temacie.

Od 23 kwietnia nowe fotoradary na polskich drogach?! Kierowcy będą surowo karani za swoje przewinienia!

fotoradar-przepisy-mandat

Policja drogowa zamierza użyć od 17 do 23 kwietnia wszystkich dostępnych fotoradarów do pomiaru prędkości. W Niemczech za nieprzestrzeganie prędkości obowiązują bardzo surowe mandaty i punkty karne. Za przekroczenie prędkości o 21 km/h można otrzymać mandat w wysokości 115 euro, a przekroczenie prędkości o 41 km/h wiąże się z mandatem w wysokości nawet 400 euro. Warto zatem przestrzegać przepisów, by potem nie było niepotrzebnego zdziwienia z powodu otrzymania dotkliwej kary finansowej.

Niemiecka policja takie akcje wykonuje dosyć regularnie. Kolejnej tego typu akcji można bowiem spodziewać się od 7 do 13 sierpnia bieżącego roku, zatem w samym środku sezonu wakacyjnego. Wszystko po to, by odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo na niemieckich drogach. Policjanci liczą, że takie kontrole skłonią kierowców do nieco bardziej poważnego traktowania przepisów, a co za tym idzie – do mniejszej liczby wypadków na drogach.

Maratony fotoradarów pojawią się także w Polsce? Wielu kierowcom na pewno by się to nie spodobało

fałszywy fotoradar Marianka lubelskie
www.dziennikwschodni.pl

Czy uważacie, że takie maratony fotoradarów przydałyby się także w naszym kraju? Czy raczej uważacie, że nie miałoby to racji bytu? Z pewnością jednak takie rozwiązanie uszczupliłoby budżet wielu polskich kierowców. Póki co jednak u nas nie ma raczej planów wprowadzenia takich „eventów”…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News