PILNE: Od 21 marca trzęsienie ziemi na stacjach paliw w całej Polsce! Poznaliśmy nowe ceny benzyny, diesla i LPG [RAPORT]

PILNE: Od 21 marca trzęsienie ziemi na stacjach paliw w całej Polsce! Poznaliśmy nowe ceny benzyny, diesla i LPG [RAPORT]

diesel paliwo cena

Podaj dalej

Analitycy serwisu e-petrol.pl przedstawili swoją prognozę odnośnie ceny paliw na stacjach benzynowych w całym kraju w okresie od 21 do 27 marca 2022 roku. Niestety, po raz kolejny nie mamy dobrych informacji dla kierowców. Musicie nastawić się na kolejne gwałtowne podwyżki cen benzyny, diesla i LPG. Sytuacja robi się coraz trudniejsza.

PILNE: Od 21 marca trzęsienie ziemi na stacjach paliw w całej Polsce! Ogromne podwyżki cen diesla i LPG!

diesel benzyna paliwo ceny
fot. freepik.pl

W ubiegłym tygodniu za benzynę Pb98 płaciliśmy około 7,15 zł za litr. Tutaj mamy dla was dobre informacje, ponieważ w przyszłym tygodniu tego typu benzyna będzie kosztowała bowiem 7,04 zł za litr na stacjach w całym kraju. Dobre informacje mamy też dla kierowców benzyny Pb95, która będzie kosztować w przyszłym tygodniu między 6,47 a 6,62 złotych za litr.

Niestety, nie mamy dobrych kierowców dla kierowców samochodów z silnikiem typu diesel. Litr oleju napędowego po raz kolejny pójdzie do góry, przez co będzie kosztował około 7,52 zł. W ubiegłotygodniowej analizie pisaliśmy co prawda o kwocie rzędu 7,80 zł za litr, ale na bazie ostatnich obniżek cen paliwa, każdy liczył na spadek ceny diesla do kwoty poniżej 7 złotych za litr. Niestety, nic z tych rzeczy.

Fatalne informacje dla kierowców LPG! Tak drogo jeszcze nie było…

diesel paliwo cena
fot. freepik.pl

Najgorsze informacje mamy dla kierowców samochodów z instalacją LPG. Autogaz cały czas idzie do góry, na co wpływ ma oczywiście rosyjska inwazja na Ukrainę. W przyszłym tygodniu za litr LPG będziecie płacić około 3,84 zł, więc nieuchronnie zmierzamy do bariery wynoszącej 4 zł za litr tego paliwa. A pomyśleć, że jeszcze niedawno litr LPG był za 2,50 zł… Niestety, trudne czasy nas czekają i pora się z tym oswoić.

źródło: e-petrol.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News