PILNE: Od 21 maja ceny paliwa będą szły dynamicznie do góry. Takiej drożyzny jeszcze nie było!

PILNE: Od 21 maja ceny paliwa będą szły dynamicznie do góry. Takiej drożyzny jeszcze nie było!

stacja paliw benzyna diesel lpg ceny paliw

Podaj dalej

Kierowcy na stacjach benzynowych coraz częściej muszą przecierać oczy ze zdumienia. Z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę ceny za litr benzyny, diesla i LPG poszły niesamowicie do góry, co cały czas odczuwamy na własnej skórze. Jeszcze przed atakiem Rosji na Ukrainę wydawało się, że cena będzie podsycana przez kryzys pandemiczny. Teraz to wszystko się stało, a przy dystrybutorach obserwujemy naprawdę bardzo wysokie ceny.

Ceny paliw będą nadal rosły. To nie są dobre informacje dla kierowców…

paliwo diesel benzyna ceny
fot. freepik.com – shangarey

W programie „Newsroom WP” redaktor naczelny portalu Bizneslaert – Wojciech Jakóbik podkreślił, że ceny paliwa cały czas będą szły do góry. Już od soboty 21 maja kierowcy mogą spodziewać się dużych podwyżek ceny benzyna, diesla i LPG. Litr benzyny w przyszłym tygodniu ma kosztować nawet po 8 złotych za litr, co jest dla nas wszystkich fatalną informacją!

– Gospodarka po pandemii odbijała, a zdolności do jej zaopatrywania się poblokowały. Na to nałożyła się wojna. Największy skok cen ropy – 30 proc. w górę – mieliśmy w dniu ataku Rosji, czyli 24 lutego. Dodając do tego inflację, drożejącego dolara, nie widzę podstaw do optymizmu. Trzeba szukać innych doraźnych rozwiązań, jak dofinansowanie komunikacji publicznej. Drożyzna podsycana przez Putina dodatkowo pogarsza sytuację, natomiast nie ma co uciekać przed sankcjami. Jeśli my ich nie nałożymy, zrobi to Kreml, nie ma co się łudzić. Zbliżamy się do kryzysu gospodarczego, trzeba mieć tego świadomość – tłumaczy Wojciech Jakóbik.

Benzyna, diesel i LPG idą na rekord, jeśli chodzi o ceny paliwa. Kiedy to wszystko się skończy?

ceny paliwo diesel benzyna lpg
fot. freepik

Trzeba przyznać, że ekspert nie miał dla nas dobrych informacji na najbliższy czas. Musimy się przyzwyczaić do tego, że benzyna, diesel i LPG cały czas drożeją. Mimo wszystko jednak budzi to w nas ogromny niepokój, bo w takim tempie, to my wszyscy zaraz zbankrutujemy…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News