PILNE! Od 2023 roku rynek paliw się zmieni! Pojawi się nowe paliwo - z plastiku! Ceny będą bardzo atrakcyjne!

PILNE! Od 2023 roku rynek paliw się zmieni! Pojawi się nowe paliwo - z plastiku! Ceny będą bardzo atrakcyjne!

diesel benzyna paliwo ceny paliw

Podaj dalej

Wiele wskazuje na to, że w 2023 roku na polskich stacjach benzynowych pojawi się zupełnie nowe paliwo. Mowa tutaj o paliwie, które zostanie wyprodukowane z recyklingu plastiku. Podbić rynek zamierza polska firma Handerek Technologies, która zajmuje się właśnie już stworzeniem odpowiedniej technologii, która ma być prawdziwym hitem na stacjach paliw.

Nowe paliwo na stajach w 2023 roku! To będzie prawdziwy hit!

paliwo
adobestock

Według danych dostępnych na wielu portalach w Unii Europejskiej co roku przybywa prawie 19 mln ton nienadających się do recyklingu odpadów. 75 procent z nich składowanych jest na wysypiskach. Handerek Technologies ma zamiar opracować technologię, która umożliwi recykling zmieszanych polimerów. Finalnie ma powstać z nich ciekł węglowodór, który ma służyć jako standardowy komponent paliwowy!

– Technologia crackingu odpadowych tworzyw sztucznych jest znana od 40 lat. Wystarczy podgrzać długie łańcuchy polimerowe, żeby rozpadły się na krótsze i stanowiły taki sam produkt, jaki w rafinerii uzyskuje się z ropy naftowej. Dotychczas nie było jednak technologii, która potrafiła w skuteczny i bezodpadowy sposób podgrzewać tworzywa sztuczne, które są ze swojej natury ciałami stałymi o bardzo dużej lepkości, nieprzewodzącymi ciepła, a w związku z tym trudno jest je zagrzewać, ponieważ się przypalają – przyznał w rozmowie z serwisem Newseria.pl, prezes firmy – Adam Hańderek.

– Udało nam się znaleźć rozwiązanie i dzięki temu możemy z tych odpadów tworzyw sztucznych produkować frakcje węglowodorowe, które z jednej strony mogą być komponentami benzyn silnikowych, z drugiej strony komponentami np. oleju napędowego. I mamy takie analizy, badania certyfikowanych laboratoriów, które pokazują, że komponenty wyprodukowane z odpadów tworzyw sztucznych spełniają wszystkie normy dotyczące jakości paliw silnikowych w Europie – dodał.

Polska firma zrobi prawdziwą furorę na rynku! Już nie możemy się doczekać!

Diesel

Dzięki technologii opracowanej przez firmę będzie możliwe wytworzenie z 1kg odpadów tworzyw sztucznych aż jeden litr płynnego paliwa! Ciekawe jakie będą ceny, choć z tego co zdradzał prezes, mają być one bardzo konkurencyjne dla kierowców! Wreszcie nadejdą dla nas lepsze czasy? Będziemy oczywiście bacznie obserwowali ten projekt!

źródło: newseria.pl

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News