PILNE: Od 2023 roku nowy program rządowy dla Polaków. Możecie dostać 3000 zł miesięcznie

PILNE: Od 2023 roku nowy program rządowy dla Polaków. Możecie dostać 3000 zł miesięcznie

pieniadze doplaty freepik

Podaj dalej

Od dłuższego czasu rząd wprowadza programy, które umożliwiają Polakom otrzymywanie dodatkowych pieniędzy, które mają im pomóc w tych trudnych czasach, w jakich ostatnio przyszło nam żyć. Od 2023 roku w życie ma wejść nowy program rządowy, na mocy którego będziecie mogli dostać nawet 3000 zł dodatkowych pieniędzy. O jakim programie mowa i co on zmieni? Tego dowiecie się w naszym artykule.

Od 2023 roku nowy program rządowy dla Polaków. Można dostać nawet 3000 złotych miesięcznie

dopłaty dom pieniądze
Pixabay

Od dłuższego czasu rząd wspominał o wprowadzeniu programu babcia plus. To program mocno wyczekiwany przez wielu Polaków, a o planach jego wprowadzenia słyszymy już od dobrych kilku miesięcy. Na mocy nowego programu ma zostać wzmocniona rodzina m.in. poprzez zabezpieczenie finansowe i wsparcie w zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.

„Kilka lat temu dużo mówiło się dodatkowych świadczenia dla dziadków, którzy przejmują opiekę nad dziećmi w okresie od 1. do 3. roku życia, aby rodzice mogli dokonać wyboru czy mama wraca do pracy. Takie świadczenie nazwane zostało Babcia Plus, jednak dotychczas nie weszło do porządku prawnego” – powiedział dziennikarzowi Faktu dr Antoni Kolek z Instytutu Emerytalnego.

Ile będzie dokładnie wynosiło nowe dofinansowanie? Na te informacje trzeba jeszcze chwilę zaczekać

mandat zarobki samochód wysokość mandatu
Pixabay/ Tomasz Supel

Jak na razie nie wiadomo, ile miałoby wynosić nowe dofinansowanie, jednak w sieci nazywa się ono „Babcia 500 plus”. Podobny program funkcjonuje na Węgrzech i tam kobiety, które wracają do pracy po urodzeniu dziecka, mogą przekazać zasiłek wychowawczy na babcię. Dodatek dla seniorów jest jednak ściśle uzależniony od pensji rodzina. Maksymalnie babcia może liczyć na dofinansowanie w wysokości 3000 złotych miesięcznie. Świadczenia nie mogą być jednak łączone z pracą zarobkową, a dodatek ma być wypłacany na dziecko w wieku od 1 do 3 roku życia.

Nie wiemy na razie, kiedy nowy program ma być wprowadzony, ale prace nad jego powstaniem trwają. Wszystko na to wskazuje, że już w 2023 roku możemy poznać więcej przepisów na temat nowego dofinansowania dla seniorów za opiekę nad dziećmi.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News