PILNE: Od 20 września ceny paliw pójdą mocno w dół! Można otwierać szampany!

PILNE: Od 20 września ceny paliw pójdą mocno w dół! Można otwierać szampany!

ropa naftowa brent crude benzyna diesel ceny paliwa paliwo

Podaj dalej

Ceny paliw wreszcie poszły w dół – i to z pewnością jest informacja, która spodoba się wszystkim kierowcom. Obniżone zostały także ceny oleju napędowego, który przecież tak długo kosztował bardzo dużo. Powody do optymizmu mają również kierowcy benzyniaków i LPG, bowiem te paliwa także staniały. Jakich cen możecie spodziewać się niebawem na stacjach? Tego dowiecie się z naszego artykułu.

Od 20 września ceny paliw pójdą mocno w dół! Świetne informacje dla kierowców!

diesel benzyna paliwo ceny paliw podwyżka zamieszki kradzieże
fot. freepik.com – feepikcontributorthailand

Analitycy e-petrol.pl podkreślili, że ceny diesla spadły w ostatnim czasie aż o 16 groszy na litrze i aktualnie wynoszą około 7,47. A to nie koniec obniżek – w przyszłym tygodniu możecie spodziewać się, że ceny znowu spadną – tym razem o kilka groszy na litrze, co także jest pozytywną wiadomością w tych trudnych dla nas wszystkich czasach. Benzyna z kolei potaniała o 8 groszy i aktualnie za Pb95 płacimy średnio 6,44 zł.

To nie koniec obniżek – powody do optymizmu mają również kierowcy autogazu, bowiem litr LPG kosztuje teraz średnio 3,11 zł, co jest obniżką o kilka groszy. Tym samym za autogaz płacimy teraz tyle samo co w styczniu bieżącego roku, zatem jest to wartość normalna, którą znamy jeszcze sprzed wybuchu wojny w Ukrainie.

Jak wygląda aktualna sytuacja na paliwowej mapie Polski?

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

– Na paliwowej mapie Polski wyróżnia się (…) Wielkopolska, w której najmniej kosztują benzyna Pb95 i olej napędowy – ich średnie ceny wynoszą tam 6,39 i 7,41 zł/l. LPG z ceną 2,94 zł/l jest najtańsze w województwie łódzkim, ale na uwagę zasługuje też fakt, że poniżej 3 zł za tankowanie autogazu płacą kierowcy na Podkarpaciu (2,99 zł/l) oraz w województwie świętokrzyskim (2,97 zł/l) – tłumaczą analitycy e-petrol.pl.

Jesteście zadowoleni z kolejnych obniżek cen paliw? Co sądzicie o aktualnej sytuacji? Dajcie nam znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News