PILNE: Od 20 listopada ceny opon zimowych pójdą mocno do góry! Kierowcy są w tarapatach...

PILNE: Od 20 listopada ceny opon zimowych pójdą mocno do góry! Kierowcy są w tarapatach...

PILNE: Od 20 listopada ceny opon zimowych pójdą mocno do góry! Kierowcy są w tarapatach…

Podaj dalej

Opony zimowe w ostatnim czasie coraz mocniej idą do góry, jeśli chodzi o ich cenę, co jeszcze bardziej sprawia, że kierowcy muszą głęboko sięgać do portfela, w tych i tak niełatwych czasach. W pierwszym półroczu 2022 roku sprzedaż opon wzrosła o 9 procent, a kierowcy coraz częściej kupują swoje opony w klasie średniej i budżetowej, często rezygnując z możliwości zakupu ogumienia w wersji premium z uwagi na koszty.

Ceny opon zimowych idą mocno do góry. Niestety…

opony letnie zimowe wymiana opon
Freepik

– Wyniki sprzedaży opon na rynek w drugim kwartale są zgodne z naszymi założeniami. Duża niepewność w gospodarce oraz rosnące ceny wyhamowały dynamikę, jaką notowaliśmy na początku roku. Patrząc jednak z perspektywy pierwszych sześciu miesięcy, te wyniki w większości segmentów są wciąż na plusie. Ciekawym przykładem są opony motocyklowe. Od kilku lat obserwujemy systematyczny rozwój tego segmentu rynku. Związane jest to między innymi z rosnącą popularnością jednośladów w naszym kraju, których sprzedaż wciąż rośnie – skomentował raport opublikowany przez Polski Związek Przemysłu Oponiarskiego prezes zarządu PZPO Radosław Bółkowski, cytowany przez Moto Fakty.

W tym roku kierowcy za wymianę opon zapłacą wyjątkowo wysoką cenę. Z informacji przedstawionych przez Polsat News jednoznacznie bowiem wynika, że właściciele dużych aut zapłacą nawet o 200 zł więcej za jedną sztukę. Jeśli chodzi o SUV-y to podwyżka może wynieść nawet 1000 złotych na całym komplecie, co obrazuje skalę problemu.

Kierowcy muszą zmierzyć się z kolejnymi podwyżkami cen

mandat opony zimowe
freepik.com

Najtańsze opony zimowej jeszcze dwa lata temu kosztowały 180 złotych, a teraz za takie same ogumienie trzeba zapłacić nawet 220 złotych. A jeśli dodamy do tego wzrost cen u wulkanizatorów, mamy do czynienia z prawdziwą skalą podwyżek, z którą będziemy musieli się zmierzyć…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News