PILNE: Od 20 lipca nowe ceny benzyny na stacjach paliw! Kierowcy przeżyją ogromny szok [RAPORT]

PILNE: Od 20 lipca nowe ceny benzyny na stacjach paliw! Kierowcy przeżyją ogromny szok [RAPORT]

benzyna diesel lpg ceny paliw cena obniżka okazja promocja

Podaj dalej

Od dłuższego czasu kierowcy na całym świecie z utęsknieniem czekają na obniżenie cen paliwa. Nic dziwnego – benzyna, diesel i LPG od dłuższego czasu są bardzo drogie, dlatego też każdy z nas szuka oszczędności w tym aspekcie. Wiele wskazuje na to, że w Chorwacji od środy 20 lipca będą obowiązywały nowe ceny paliw na stacjach benzynowych. Tym samym potanieje benzyna, natomiast podrożeje diesel, co jest mniej optymistyczną wiadomością.

Od 20 lipca nowe ceny benzyny na stacjach w całym kraju!

benzyna diesel lpg ceny paliw paliwo
fot. freepik.com – rcphotostock

Wielu Polaków co roku udaje się do Chorwacji na wakacje. Nic dziwnego – uwielbiamy tamtejsze morze i plaże, jednak od jakiegoś czasu ceny paliw w tamtejszym regionie są bardzo wysokie. Puszka piwa ze sklepu wyceniana jest bowiem na 7 złotych, pizza na 70 złotych, natomiast lody nawet na 11 złotych. Mimo tego Polacy udają się na Chorwację, często samochodami, a to nie jest dobry wybór, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy ceny produktów idą tak bardzo do góry.

Od 20 lipca, według informacji przedstawionych przez O2.pl, na stacjach benzynowych w Chorwacji pojawi się zupełnie nowy cennik paliw. Litr benzyny 95-oktanowej od tego czasu będzie kosztował około 8,82 złotego, natomiast litr diesla wyceniany jest na 8,54 zł. Ceny będą obowiązywały na takim pułapie zarówno w mieście, jak i na stacjach znajdujących się przy autostradach. Kolejna zmiana cen ma nastąpić już za dwa tygodnie.

Benzyna w dół, diesel do góry – tak wygląda aktualna sytuacja

diesel benzyna paliwo
fot. freepik

Przypomnijmy, że ceny paliw w Chorwacji mogłyby być nawet na wyższym poziomie, gdyby nie interwencja tamtejszego rządu. Gdyby nie obniżka akcyzy na paliwo, cena za litr benzyny w Chorwacji wynosiłaby około 10 złotych! To już spora przesada, choć i tak sytuacja w tym kraju nie jest aktualnie godna pozazdroszczenia przez inne nacje.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News