PILNE: Od 20 grudnia nowy obowiązek na stacjach benzynowych! Nie wywiążesz się z niego, dostaniesz duży mandat!

PILNE: Od 20 grudnia nowy obowiązek na stacjach benzynowych! Nie wywiążesz się z niego, dostaniesz duży mandat!

lpg diesel benzyna ceny paliw stacja

Podaj dalej

Jak zapewne doskonale wiecie, rząd w ostatnim czasie podjął pewne działania, które mają na celu walkę z cały czas rosnącą inflację. W związku z tym rządzący chcą, aby stacje paliw przy swojej kasie informowały o części naliczonego podatku i akcyzy, z których postanowiły zrezygnować. Mowa tutaj oczywiście o tych kwotach, które „odpadną” w ramach tarczy antyinflacyjnej.

Od 20 grudnia nowy obowiązek na stacjach paliw! Nie przestrzegasz to, to musisz się liczyć z wysokim mandatem!

ceny paliw paliwo diesel benzyna ropa naftowa brent
fot. pixabay

Jeśli stacje benzynowe nie będą wywiązywały się z tego obowiązku, mogą zostać ukarane wysokimi grzywnami. Rząd od 20 grudnia bieżącego roku do 20 maja przyszłego roku zdecydował się na obniżenie akcyzy na paliwo do minimalnego poziomu dopuszczalnego w Unii Europejskiej. O tym was już informowaliśmy. Ważna zmiana jednak jest taka, że od 1 stycznia do 21 maja przyszłego roku wyłączony zostanie podatek od sprzedaży detalicznej paliwa.

Sprzedawcy muszą zatem pamiętać, by od tego terminu umieszczać każdorazowo przy kasie informacje o obniżeniu akcyzy na paliwa. Jeśli ktoś nie dostosuje się do tego mandatu, może zostać ukarany wysokim mandatem. Póki co nie poinformowano jakiej kwoty miałaby to być kara, jednak jedno jest pewne – tanio nie będzie, więc lepiej po prostu stosować się do obowiązujących przepisów.

Rząd wreszcie robi coś w kierunku tego, aby ceny paliwa nieco zmalały

diesel tankowanie paliwo

Przypomnijmy, że dzięki działaniom ze stronom rządu ceny paliwa mają spaść nawet o 30 groszy na litrze. Oczywiście, w dalszym ciągu nie będą one takie korzystne dla nas jak przed podwyżkami, jednak na początek dobre i to. Dobrze, że nasz rząd również zaczął coś robić w tym kierunku, bo praktycznie większość krajów podjęło już jakieś działania ws. horrendalnie wysokich cen paliwa, niezależnie czy mowa tutaj o benzynie, dieslu czy LPG.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News