PILNE: Od 20 czerwca ceny za diesel pójdą mocno do góry! "Ceny paliw przekroczą kolejne granice"

PILNE: Od 20 czerwca ceny za diesel pójdą mocno do góry! "Ceny paliw przekroczą kolejne granice"

paliwo diesel benzyna

Podaj dalej

O tym, że ceny paliw z dnia na dzień idą cały czas do góry nie trzeba nikomu przypominać. Niestety, w ostatnim czasie zmagamy się z bardzo wysokimi cenami paliw, co odbija się rzecz jasna na naszych kieszeniach, do których coraz głębiej musimy sięgać, aby zatankować do pełna swój samochód. Wiele wskazuje na to, że od tego tygodnia czekają nas kolejne podwyżki cen paliw, o czym alarmują eksperci. Diesel dogonił benzynę, a ma być tylko gorzej. I nie wiadomo tylko, czy śmiać się czy płakać…

Od 20 czerwca kolejne podwyżki cen paliw. Diesel dogonił benzynę, a prognozy nie są optymistyczne dla kierowców

paliwo ceny paliwa diesel benzyna
fot. freepik

Już przed długim weekendem informowaliśmy was, że ceny paliw od poniedziałku 20 czerwca pójdą znacząco do góry. Teraz te prognozy zostały także dokładnie potwierdzone przez analityków z serwisu BM Reflex, którzy alarmują, że ceny diesla doganiają ceny benzyny, a ma być tylko gorzej, jeśli spojrzymy nieco globalniej na ten problem.

– W kolejnych dniach największe ryzyko zmian dotyczy oleju napędowego. Jeszcze nie na wszystkich stacjach rosnące ceny diesla w hurcie znalazły odzwierciedlenie, stąd jeśli nie w weekend to na początku przyszłego tygodnia, jego ceny mogą rosnąć, a średni poziom może zrównać się z ceną benzyny Pb95 – uważają analitycy, który jednoznacznie podkreślają, że czekają nas teraz trudne czasy.

Ceny paliw cały czas idą do góry. Kiedy to wszystko się skończy i wrócimy do normalności?

benzyna diesel ceny paliw
fot. freepik.com – shyachlo

W Polsce już teraz są stacje benzynowe, gdzie za litr diesla trzeba zapłacić 8 złotych za litr. A z dnia na dzień takich miejsc ma być po prostu coraz więcej, co jeszcze bardziej obrazuje skale tego problemu. Paliwo w hurcie cały czas drożeje, ceny przy dystrybutorach także i tylko jedno jest dla nas w dalszym ciągu niewiadomą – kiedy doczekamy się powrotu do normalności i cen paliw, do jakich byliśmy od dawna przyzwyczajeni. Te czasy zdaje się jednak, że zbyt prędko do nas nie wrócą…

Jak radzicie sobie z tak wysokimi cenami paliw na stacjach? Staracie się zmienić auto na inny środek transportu, czy macie może inne, sprawdzone patenty w tych trudnych czasach? Dajcie nam znać w komentarzach, musimy się trzymać razem podczas tej chorej sytuacji.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News