PILNE: Od 2 października ubezpieczenie OC tanie jak nigdy dotąd! Ogromne obniżki cen

PILNE: Od 2 października ubezpieczenie OC tanie jak nigdy dotąd! Ogromne obniżki cen

ubezpieczenie oc samochód

Podaj dalej

Średnia cena jaką płacimy za ubezpieczenie OC w trzecim kwartale 2022 roku spadła poniżej 500 złotych, jest to tym samym spadek o 20 procent w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego. Ostatni raz tak niskie ceny były w 2016 roku, kiedy oglądaliśmy również gwałtowne obniżki. Skąd biorą się tak niskie ceny ubezpieczeń i jak długo ten trend się utrzyma? Odpowiedź na to pytanie poznacie w naszym artykule!

Ubezpieczenie OC jeszcze nigdy nie było tak tanie. Niskie kwoty dla kierowców

kierowco kara ubezpieczenie oc
fot. freepik

W 2017 roku średnia cena za ubezpieczenie OC przekroczyła 800 złotych, mimo że w 2015 roku wynosiła ona około 400 złotych. Wówczas byliśmy świadkami sporych wzrostów cenowych, które jednak teraz trochę się unormowały. Średnia cena OC w trzecim kwartale bieżącego roku wyniosła bowiem 497 złotych, co jest kwotąniższą o 107 złotych w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku.

– W III kwartale 2022 r. średnia cena OC wynosiła tylko 497 złotych. Tak niskiej przeciętnej składki nie odnotowaliśmy od lutego 2016 roku, czyli ponad 6 lat. Od dłuższego czasu eksperci rynku ubezpieczeń wyrażają niepokój o poziom składek OC ppm, zauważając jednoczesny wzrost wartości średniej szkody likwidowanej z OC oraz wysoką inflację wpływającą na koszty działalności ubezpieczeniowej. W takich warunkach zachowanie wysokiego poziomu usług świadczonych osobom poszkodowanym w wypadkach oraz zapewnienie stabilności sektora ubezpieczeń staje się coraz większym wyzwaniem – tłumaczy prezes zarządu Rankomat.pl – Tomasz Masajło, cytowany przez Moto Fakty.

Kierowcy mogą cieszyć się z niskich cen, jakie płacą za ubezpieczenie OC

Aktualnie najdroższe ubezpieczenie OC płacą kierowcy z województw pomorskiego, mazowieckiego i dolnośląskiego. Najniższe składki płacą z kolei kierowcy z Podkarpacia, opolskiego i świętokrzyskiego. A wy, co sądzicie na temat aktualnych cen ubezpieczenia OC? Uważacie, że są w porządku, czy waszym zdaniem powinny być jeszcze niższe? Dajcie znać w komentarzach!

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News