PILNE: Od 2 marca ogromne podwyżki cen paliwa na stacjach w całej Polsce! Znaczne podwyżki dla benzyny i diesla!

PILNE: Od 2 marca ogromne podwyżki cen paliwa na stacjach w całej Polsce! Znaczne podwyżki dla benzyny i diesla!

stacja paliw benzyna paliwo diesel

Podaj dalej

Z powodu wojny na Ukrainie ceny paliw cały czas wariują, co ma poważne konsekwencje dla kierowców na całym świecie, w tym również dla Polaków. Ceny benzyny, diesla i LPG cały czas się zmieniają. Od 2 marca można spodziewać się kolejnych podwyżek cen paliwa. Jak bardzo wysokich? Tego dowiecie się z naszego artykułu!

PILNE: Od 2 marca ogromne podwyżki cen paliw na stacjach benzynowych w Polsce. Kierowcy muszą nastawić się na solidne podwyżki…

lpg autogaz paliwo
fot. freepik

Coraz wyższa cena diesla ma ogromne znaczenie dla ogólnego wzrostu cen w sklepach. Niedawno cieszyliśmy się, że po obniżeniu podatku VAT cena za paliwo spadła do poziomu praktycznie 5 złotych za litr. Teraz, pomimo zmniejszenia podatku, ceny mogą wzrosnąć nawet do 6 złotych za litr. Dobrze zatem, że rząd chociaż zniżył wcześniej ten podatek, bo w przeciwnym razie sytuacja mogłaby się stać już coraz bardziej tragiczna.

Wzrost cen na stacjach benzynowych spodziewany jest jeszcze przez kilka nadchodzących tygodni. Oprócz toczącej się wojny duży wpływ na to ma oczywiście niezbyt stabilna sytuacja na globalnych rynkach oraz wysoka cena poszczególnych surowców. Wiele więc wskazuje na to, że na wiosnę ceny paliw po raz kolejny osiągną rekordowe stawki, których nie obserwowaliśmy jeszcze w ubiegłych latach. Będziecie musieli sięgnąć głębiej do kieszeni – to niemal pewne.

Prognozy „SE” nie są optymistyczne dla polskich kierowców. Ponownie czeka nas trudniejszy okres

lpg-paliwo-ceny-paliw
fot. freepik

„Super Express” przedstawił ceny na stacjach benzynowych, które obowiązują od 2 marca. Nie są one dla nas kierowców zbyt optymistyczne. Litr benzyny Pb95 kosztuje średnio 5,74 złotych, litr benzyny Pb98 5,97 zł, natomiast za litr diesla trzeba zapłacić nawet 5,92 złotego. Najlepiej wygląda sytuacja LPG, ponieważ autogaz stoi po 2,69 zł za litr. Mimo tego powodów do optymizmu nie ma i trzeba nastawiać się na kolejne systematyczne podwyżki…

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News