PILNE: Od 18 stycznia w życie wchodzą nowe przepisy! Nowe stawki dla kierowców, duża rewolucja!

PILNE: Od 18 stycznia w życie wchodzą nowe przepisy! Nowe stawki dla kierowców, duża rewolucja!

PILNE: Od 18 stycznia w życie wchodzą nowe przepisy! Nowe stawki dla kierowców, duża rewolucja!

Podaj dalej

Rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury Szymon Huptyś przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że rozporządzenie ws. wzrostu stawek za kilometrówki, czyli zwrot kosztów używania do celów służbowych aut, które nie są własnością pracodawcy, ma wejść w życie już 17 stycznia 2023 roku. Na jakie stawki będziecie mogli liczyć od tego czasu?

Od 18 stycznia w życie wchodzą nowe przepisy. Nowe stawki dla kierowców, spora rewolucja!

kierowca radio samochod mandat
foto: M.Hajduk

„Zgodnie z przepisami art. 34a ust. 2 ustawy z 6 września 2001 r. o transporcie drogowym w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane rozporządzenie Ministra Infrastruktury zmieniające rozporządzenie sprawie warunków ustalania oraz sposobu dokonywania zwrotu kosztów używania do celów służbowych samochodów osobowych, motocykli i motorowerów niebędących własnością pracodawcy” – poinformował Szympon Huptyś.

Zgodnie z nowymi przepisami koszty używania pojazdów do celów służbowych ma pokrywać pracodawca według obowiązujących stawek za kilometr przebiegu auta. Samochód osobowy o pojemności skokowej silnika do 900 cm3 ma stawkę nie większą niż 0,89 zł za kilometr, a samochód o pojemności skokowej powyżej 900 cm3 – 1,15 zł. W przypadku motocykli stawka ma wynosić 0,69 zł, a dla motorowerów – 0,42 zł.

Kiedy wejdzie w życie nowe rozporządzenie? Kierowcy mogą liczyć na wyższe zwroty za paliwo

diesel paliwo embargo rosja wojna samochód olej napędowy
fot. Freepik

Rozporządzenie wejdzie w życie 17 stycznia 2023 roku, więc od tego czasu, jak i już od 18 stycznia i dni kolejnych możecie liczyć na wyższe stawki zwrotów od pracodawcy. Do czasu wprowadzenia tego rozporządzenia obowiązywały następujące stawki: 0,5214 zł dla samochodu osobowego o pojemności skokowej silnika do 900 cm sześc., 0,8358 dla samochodu osobowego o pojemności skokowej silnika powyżej 900 cm sześc., 0,2302 zł dla motocykla, oraz 0,1382 zł dla motoroweru.

Przeczytaj również

Redakcja WRC News

Redakcja WRC News